Rodzaje kawy – od czego zależy wybór każdego z nich?

Rodzaje kawy – od czego zależy wybór każdego z nich?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zbliża się ta pora roku, w której kawa jest na czasie. Próbując zdecydować, jaki rodzaj kawy kupić, możesz zastanawiać się, czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje i dlaczego powinieneś wybrać jeden z nich.

Oto zestawienie kilku najbardziej popularnych rodzajów kawy i tego, do czego najlepiej się nadają:

Espresso

Jest to skoncentrowana forma kawy, która jest dostarczana w małych porcjach i jest najlepsza dla tych, którzy chcą szybko otrzymać kofeinę. Jest ono przygotowywane poprzez przepuszczenie gorącej wody przez drobno zmielone ziarna kawy pod wysokim ciśnieniem. W rezultacie powstaje bogaty, aromatyczny napój, który jest pełny, ale nie gorzki.

Napoje espresso mogą mieć różne formy, od prostych kaw, po latte, cappuccino, mokkę i wiele innych – każda z nich ma swoje własne różnice w metodach przygotowania i profilach smakowych. Ekspresy do kawy dostępne są w wielu rozmiarach i cenach; mniejsze nadają się do użytku domowego, natomiast duże maszyny komercyjne można znaleźć w restauracjach i innych obiektach, w których istnieje zapotrzebowanie na wiele rodzajów espresso naraz.

Cappuccino

Cappuccino to napój przyrządzany z espresso i ciepłego mleka, z dodatkiem pianki i czasem posypki czekoladowej. Cappuccino występuje w dwóch postaciach: tradycyjna włoska wersja, którą przygotowuje się tylko z gorącego mleka, oraz cappuccino w stylu amerykańskim, które zawiera zarówno mleko na parze, jak i mleko spienione. Jeżeli chcesz zrobić taką kawę u siebie w domu będziesz potrzebował dobrą kawę, którą znajdziesz przykładowo na stronie https://mkcafe.pl/mk-cafe-premium-gold-175g.

Caffe Latte

Caffe latte to napój przyrządzany z espresso i ciepłego mleka, z dodatkiem pianki. Caffe Latte jest często mylone z cappuccino, ponieważ oba napoje są przygotowywane z espresso i gorącego mleka. Jednak w cappuccino ciepłe mleko wlewa się do filiżanki przed espresso, podczas gdy w caffe latte wlewa się je po nim.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak znaleźć dobry serwis tokarek?
Jak znaleźć dobry serwis tokarek?
Każda praca wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu. Za pomocą profesjonalnych urządzeń możemy bowiem działać sprawnie i skutecznie. Dobry przykład stanowi tutaj […]
Ostatnie wpisy