Do czego mogą nam się przydać gumowe uszczelki w samochodach ciężarowych?

Do czego mogą nam się przydać gumowe uszczelki w samochodach ciężarowych?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choć wielu kierowców o tym zapomina, to w rzeczywistości uszczelki samochodowe stanowią istotny element ich pojazdy. Aby zachować jak najlepszą ich trwałość, należy regularnie je konserwować i zabezpieczać przed działaniem różnego rodzaju czynników. Tymczasem wielu kierowców przypomina sobie o nich wtedy, gdy dochodzi do ich uszkodzenia. Tak też jest w przypadku uszczelek, jakie stosuje się w samochodach ciężarowych. Jednymi z nich są profile gumowe stosowane w ramach poprawnego funkcjonowania firanki, które można nabyć np. za pośrednictwem adresu https://nadkola.pl/pol_m_Komponenty-do-zabudow-izotermicznych-i-kontenerowych_Profile-gumowe-804.html. Gdzie poza tym znajdują swoje zastosowanie tego typu akcesoria?

Profile gumowe umieszczane w ciężarówkach

Każdy pojazd ciężarowy posiada oryginalne uszczelki, które mają nawet kilkanaście metrów długości. Poza tymi przeznaczonymi do firanek są też te, które odpowiadają za resztę wyposażenia w samochodzie. Do nich należą choćby rodzaje profili gumowych takich jak: gumowe zderzaki, sznury i taśmy, a takżę odboje, czy uszczelki krawędziowe oraz stosowane do drzwi okien. W zależności od ich przeznaczenia wykonywane są one z różnych materiałów jak silikon, PCV czy EPDM, z których każdy z nich charakteryzuje się odmienną trwałością i elastycznością. W jakich innych celach są umieszczane uszczelki w samochodach ciężarowych?

Za co jeszcze odpowiadają profile gumowe?

Przede wszystkim umieszczane są w nadwoziu. Ich podstawowym zadaniem jest ochrona wnętrza pojazdu przed wilgocią, kurzem i hałasem, które dobiegają z zewnątrz. Pełnią one funkcję osłony termoizolacyjnej wnętrza kabiny. Odpowiadają także za wyciszanie hałasu podczas zamykania drzwi. Gdzie są montowane? Najczęściej w drzwiach, podszybiu, oknach, a także tylnej klapie, czy przedniej masce (rzadziej). Co więcej, zakładane są gumowe owijki przewodów, np. przeznaczone do osłony wiązek elektrycznych, które prowadzą prąd np. do czujników parkowania i lamp znajdujących się w tylnej klapie. Tak w skrócie prezentuje się zastosowanie uszczelek gumowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrać felgi do swojego samochodu?
Jak dobrać felgi do swojego samochodu?
Felgi są elementami nośnymi podwozia pojazdu, na które zakłada się opony. Ich głównym zadaniem jest przenoszenie siły z piasty koła […]
Ostatnie wpisy