Dlaczego warto używać topnika?

Dlaczego warto używać topnika?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Lutowanie nie jest bardzo skomplikowaną czynnością, jednak wymaga wprawy, doświadczenia i tak zwanej pewnej ręki. Choć jakość pierwszych lutów może pozostawiać wiele do życzenia, to w żadnym wypadku nie można się zniechęcać. Każda, nawet początkująca osoba w trakcie lutowania powinna używać topnika. Dlaczego jest to takie ważne?

Korzyści z wynikające z używania topnika

Warto wiedzieć, że na powierzchniach metalowych powstają tlenki, których obecność w trakcie lutowania jest wysoce niepożądana. Aby je usunąć, stosuje się topnik, niekiedy nazywany odtleniaczem. Topnik nie pozwala na powstawanie tlenków w trakcie lutowania, poprzez całkowitą izolację powierzchni metalowej od powietrza. Temperatura topnienia topnika jest niższa od spoiwa lutowniczego, natomiast temperatura, w której paruje jest wyższa. Używanie tego dodatku ułatwia łączenie lutowanych elementów oraz sprawia, że luty charakteryzują się dłuższą żywotnością. Po lutowaniu, nadmiar topnika trzeba delikatnie usunąć. Więcej informacji o użyciu lutownika można znaleźć na worldofsoldering.com.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Strój na jesienne treningi w plenerze
Strój na jesienne treningi w plenerze
Jesienna aura z pewnością nie zachęca do treningów na świeżym powietrzu, ale mimo wszystko warto się do nich zmotywować. Wynika […]
Ostatnie wpisy