Dlaczego musisz spróbować dynamicznej wymiany oleju?

Dlaczego musisz spróbować dynamicznej wymiany oleju?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Olej do silników to mieszanina oleju bazowego i dodatków. Olej bazowy to rodzaj węglowodoru, który składa się z cząsteczek o podobnej wielkości i kształcie. Podczas pracy silnika cząsteczki te mogą się zlepiać lub przywierać do metalowych powierzchni. Powoduje to tarcie i zużycie w silniku, co prowadzi do problemów takich jak zwiększone zużycie paliwa i obniżona wydajność.

Olej silnikowy do samochodów chroni silnik przed zużyciem i korozją, pozwalając mu działać bezproblemowo jak najdłużej. Oznacza to, że powinieneś go regularnie wymieniać! Najlepiej wymieniać olej w regularnych odstępach czasu, zgodnie z zaleceniami producenta Twojego samochodu. Przed wyruszeniem w dłuższą podróż sprawdź poziom oleju w silniku.

Dynamiczna wymiana oleju – czym jest?

Dynamiczna wymiana oleju jest szybsza i dokładniejsza niż konwencjonalna wymiana oleju, ponieważ wykorzystuje wysokowydajną maszynę do płukania silnika, która czyści cały silnik od góry do dołu. Proces ten, przeznaczony tylko dla samochodów nie jeżdżących regularnie, usuwa zanieczyszczenia takie jak szlam i nagar – niepożądane dodatki w silniku.

Dynamiczna wymiana oleju – dlaczego warto?

Konwencjonalne metody wymiany oleju nie czyszczą całego silnika. Dynamiczna wymiana silnika pomaga oczyścić wszystkie części mechanizmów wewnętrznych samochodu lub ciężarówki, a także zewnętrznych, takich jak tłoki i cylindry – przy każdym uruchomieniu silnika. Oprócz wymiany oleju, dynamiczna wymiana oleju obejmuje również czyszczenie wewnętrznych części silnika. Obejmuje to tłoki i pierścienie, ściany cylindra, łożyska, a także opcjonalne czyszczenie obudowy filtra (wbudowanego w silnik).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sztuki walki dla początkujących – od czego zacząć?
Sztuki walki dla początkujących – od czego zacząć?
Sztuki walki są ćwiczeniem w dyscyplinie, skupieniu i pracy zespołowej. Przy tak wielu różnych sztukach walki do wyboru, od czego […]
Ostatnie wpisy