Jak przygotować się do pierwszych zajęć Pole Dance?

Jak przygotować się do pierwszych zajęć Pole Dance?
multitematyczny
Hobby/podróże i sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pole dance to wymagający i zabawny sposób na zdobycie kondycji, ale ważne jest, aby być przygotowanym na swoje pierwsze zajęcia. Oto, co musisz wiedzieć, zanim ruszysz na pole:

Zbadaj swoje opcje

Czy szukasz zajęć indywidualnych czy grupowych? Ile kosztują? Czy są jakieś specjalne wymagania? Czy potrzebujesz butów lub odzieży? O której godzinie odbywają się zajęcia? Czy jest tam parking? Czy jest jakiś wymóg wiekowy?

Ubierz się komfortowo

Pole dance to bardzo fizyczna aktywność, dlatego ważne jest, aby nosić ubrania, które są wygodne, poruszają się razem z Tobą i pozwalają na pełny zakres ruchu. Jeśli zamierzasz ćwiczyć w studio, gdzie będą obecni inni ludzie, upewnij się, że Twój strój nie będzie zbyt odkrywczy lub nieodpowiedni do sytuacji. Upewnij się, ze posiadasz w domu kilka różnych par trykotów lub szortów tanecznych, a także kilka biustonoszy, w których czujesz się komfortowo nosząc je podczas zajęć na pole dance. Jeżeli ich jeszcze nie posiadasz to warto przyjrzeć się stronom, które oferują ubrania do zajęć pole dance jak np. https://eaglepolewear.pl/spodenki-pole-dance.

Poczuj się komfortowo we własnej skórze

Jeśli nie czujesz się jeszcze komfortowo ze swoim ciałem, spróbuj poćwiczyć sam przed lustrem, aż poczujesz się na tyle pewnie, by zdjąć koszulkę przy innych. Pamiętaj, że nikt nie ma idealnego brzucha czy ud – każdy ma coś, nad czym chce popracować. Ćwiczenie dobrej formy poprzez utrzymywanie kolan zgiętych i brzucha zaangażowanego podczas rozpoczynania na drążku, i pracy w kierunku prostych nóg w czasie.

Zaakceptuj siebie i swoje ciało

Pole dance może być świetnym sposobem na budowanie pewności siebie i poczucia własnej wartości, ale jest to również coś, co może być bardzo trudne dla osób, które są nowe do niego. Jeśli masz problem z rozpoczęciem zajęć z powodu problemów z obrazem ciała, istnieje wiele innych zajęć fitness, które pomogą Ci poczuć się pewnie we własnej skórze. Spróbuj jogi, pływania, biegania – czegokolwiek, co sprawi, że poczujesz się dobrze we własnej skórze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy oddanie auta do skupu jest opłacalne?
Czy oddanie auta do skupu jest opłacalne?
Mnóstwo osób zastanawia się, co zrobić z samochodem osobowym, który wskutek wieloletniej eksploatacji albo wypadku nie nadaje się już do […]
Ostatnie wpisy