Do czego można wykorzystać Raspberry Pi?

Do czego można wykorzystać Raspberry Pi?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Raspberry Pi to niezwykle popularny minikomputer, który pomimo kompaktowych rozmiarów, wyróżnia się ogromnymi możliwościami. Doskonale znana malina jest produkowana i dystrybuowana przez Raspberry Pi Foundation. Dzięki sporej mocy obliczeniowej, urządzenie może być wykorzystywane nawet do dużych projektów, takich jak zarządzenie inteligentnym domem. Na forach internetowych znajdują się gotowe rozwiązania, dzięki którym malina może zarządzać oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją, wentylacją mechaniczną, a nawet częstotliwością podlewania trawnika.

Nieskończone możliwości Raspberry Pi

Popularny minikomputer może posłużyć m.in. do stworzenia serwera dla gier multiplayerowych. Ponadto urządzenie jest stosowane do sterowania robotami, a także do budowy stacji radiowej. Fani gier typu retro wykorzystują malinę do stworzenia konsoli umożliwiającej granie w klasyki. Minikomputer znajduje zastosowanie przy tworzeniu stacji pogodowej i sterowaniu różnego rodzaju czujnikami, np. parkowania. Możliwości wykorzystania Raspberry Pi są ogromne i codziennie pojawiają się nowe projekty, których sercem jest to niewielkie urządzenie. Dużo informacji na ten temat dostępnych jest na worldofraspberry.com.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Alternatywne opały zamiast węgla
Alternatywne opały zamiast węgla
Ze względu na wzrastającą świadomość ekologiczną, wiele osób poszukuje alternatywnych sposobów ogrzewania niż węgiel. Chociaż przez lata to właśnie on […]
Ostatnie wpisy