Współczesne metody na pozbycie się cellulitu

Współczesne metody na pozbycie się cellulitu
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z cellulitem zmaga się mnóstwo kobiet – i to niezależnie od wieku czy masy ciała. Jest on problemem o charakterze estetycznym i może być zlokalizowany na rozległych partiach ciała (udach, pośladkach, brzuchu itp.). Skóra w miejscach jego występowania jest pozbawiona jędrności oraz sprężystości, przez co wydaje się być bardzo pomarszczona. Na szczęście obecnie istnieje szereg skutecznych sposobów na pozbycie się cellulitu. W większości z nich stosuje się specjalistyczne urządzenia kosmetyczne, takie jak choćby laser lub aparat emitujący fale akustyczne. 

Nie bójmy się wizyty w gabinecie medycyny estetycznej

Jedną z najbardziej popularnych metod na wyeliminowanie cellulitu jest endermologia, czyli zabieg z użyciem rolek sterowanych elektronicznie, które są zamontowane w specjalnej, hermetycznej komorze. Ciało pacjenta jest masowane w taki sposób, że podciśnienie zasysa fałdy, co pobudza skórę do syntezy kolagenu oraz elastyny i ma znaczący wpływ na cały metabolizm tkanki podskórnej. To wszystko skutkuje wyraźnym zwiększeniem jędrności ciała.

Cellulit można również usunąć za pomocą lasera erbowo-jagowego, emitującego światło o długości około 2940 nm. Jest ono pochłaniane przez wodę zgromadzoną w tkankach, czego efektem jest jej podgrzanie i odparowanie. W ten sposób następuje zmiana struktury skóry i wygładzenie jej powierzchni.

Trzecim polecanym zabiegiem jest tzw. fala akustyczna-uderzeniowa. Wykorzystuje się tutaj specjalne urządzenie wysyłające impulsy o dużym ciśnieniu. Można je kupić w tym sklepie z asortymentem kosmetycznym na https://abacosun.pl/aws-med-fala-akustyczna-uderzeniowa. Cała procedura polega na tym, że najpierw nakładany jest na wybrany fragment skóry żel, a następnie za pomocą aparatu emitowane są fale akustyczne, które skutecznie rozbijają komórki tłuszczowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Plakaty – doskonały sposób na uatrakcyjnienie wnętrz
Plakaty – doskonały sposób na uatrakcyjnienie wnętrz
Choć plakaty naścienne kojarzą się nam głównie z latami dziewięćdziesiątymi ubiegłego stulecia i mogłoby się wydawać, że dawno już wyszły […]
Ostatnie wpisy