Czym palić w kominku?

Czym palić w kominku?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób posiada w domu jednorodzinnym kominek, który stanowi doskonałe uzupełnienie całej instalacji grzewczej. Urządzenie to jest zazwyczaj montowane w salonie, czyli pomieszczeniu przeznaczonym do relaksowania się oraz przyjmowania gości. Kluczowe znaczenie dla jego efektywności cieplnej i sprawnego funkcjonowania ma wybór odpowiedniego materiału opałowego. Dobrze w tej roli sprawdzi się m.in. ekogroszek workowany, który dostępny jest np. na stronie https://lubin.ekogroszek-workowany.pl/.

Sezonowane drewno to tylko jedna z opcji 

Idealnym materiałem opałowym do kominka jest przede wszystkim naturalne drewno pozyskane z gatunków drzew liściastych, takich jak choćby dąb, buk, brzoza czy jesion. Musi ono jednak zawierać poniżej 20% wilgoci, dlatego niezbędne jest najpierw jego dokładne wysuszenie. W tym celu trzeba sezonować drewno przez co najmniej pół, a najlepiej cały rok. Alternatywnym paliwem trwałym jest brykiet węglowy w postaci precyzyjnie sprasowanych kawałków węgla brunatnego lub kamiennego. Posiada on kilka niezwykle istotnych zalet, a do najważniejszych zaliczamy łatwość rozpalania i przechowywania, a także w pełni zadowalającą wartość energetyczną (kaloryczną).

Do wyboru mamy jeszcze brykiet drzewny (produkowany ze sprasowanych wiórów drewnianych), pellet oraz ekogroszek. Z wymienionych godny polecenia jest zwłaszcza ten ostatni produkt, ponieważ charakteryzuje się bardzo niską zawartością szkodliwych substancji i popiołu, a poza tym jest wyjątkowo wydajny i komfortowy w eksploatacji. Jeśli interesuje nas dobrej klasy ekogroszek w Opolu bez problemu znajdziemy sklep lub hurtownię posiadającą go w ofercie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Skąd brać potrzebne zaopatrzenie budowlane?
Skąd brać potrzebne zaopatrzenie budowlane?
Ceny materiałów budowlanych rosną, dlatego też wielu inwestorów szuka różnych źródeł ich pozyskiwania. Każdy poszukuje tanich i sprawdzonych ofert – […]
Ostatnie wpisy