Biokominek – co to jest?

Biokominek – co to jest?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Używane już dawno temu

Biokominki są znane od czasów starożytnych, kiedy ludzie używali ich, aby utrzymać ciepło podczas zimowych miesięcy i nadal są popularne dzisiaj wśród tych, którzy chcą zmniejszyć swój ślad węglowy poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, takich jak energia słoneczna lub biomasa.

Biokominki są świetną alternatywą dla konwencjonalnych kominków. Nie wymagają one energii elektrycznej ani gazu i mają znacznie mniejszy wpływ na środowisko niż ich tradycyjne odpowiedniki.

Co to jest biokominek?

Biokominki to rodzaj kominków opalanych drewnem, które spalają się z niewielką ilością lub bez dymu. Paliwo używane w tego typu kominkach to biochar, który jest produkowany z dowolnego materiału opartego na węglu, takiego jak drewno, liście czy ścinki trawy. Biochar powstaje w wyniku podgrzania biomasy do bardzo wysokiej temperatury bez obecności tlenu. W wyniku tego procesu powstaje substancja, która wygląda jak węgiel drzewny, ale ma znacznie większą gęstość energetyczną niż zwykły węgiel drzewny, ponieważ zawiera o wiele więcej atomów węgla na cząsteczkę niż zwykły węgiel drzewny.

Jeśli szukasz takiego rozwiązania do swojego domu, to odwiedź stronę internetową: https://net-home.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie dekoracje i dodatki do łazienki wybrać?
Jakie dekoracje i dodatki do łazienki wybrać?
Dobrze urządzona łazienka pozwala na poczucie komfortu i odprężenie. Ponadto ergonomiczne urządzenie łazienki i odpowiednie rozplanowanie poszczególnych elementów pozwala na […]
Ostatnie wpisy