Jak odświeżać meble tapicerowane ?

Jak odświeżać meble tapicerowane ?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Meble tapicerowane są bardzo wygodne, ale szybko się brudzą, szczególnie kanapa młodzieżowa, którą niejeden nastolatek uważa za stół jadalniany. Jak je odświeżyć i przywrócić im pierwotny wygląd bez wymiany tapicerki?

W przypadku zwyczajnych zabrudzeń wynikających z codziennego użytkowania, możemy poradzić sobie z tym problemem sami, bez pomocy specjalistów. Sposób czyszczenia zależy od użytego do wykonania mebli materiału. Obicia z tkaniny należy traktować inaczej od tych ze skóry lub skóry ekologicznej.

Czyszczenie tkanin rozpoczyna się od ich odkurzenia z brudu i kurzu. Gdy mamy zwierzęta domowe do usuwania sierści przyda nam się szczotka do czyszczenia ubrań. W przypadku kanapy i foteli tapicerowanych oprócz standardowej końcówki powinniśmy użyć końcówki wąskiej, aby dokładnie odkurzyć szczeliny i inne trudno dostępne miejsca. Jeżeli nie chcemy kupować specjalnego preparatu, możemy użyć zwyczajnego proszku do prania, który wsypujemy do miski z ciepłą wodą i dobrze mieszamy. Czyścimy mebel pamiętając o tym by go zbytnio nie zamoczyć i używać do tego celu głównie piany. Następnie zmywamy pianę i resztki proszku za pomocą czystej, wilgotnej szmatki i pozostawiamy tapicerkę do wyschnięcia.

Naturalna skóra jest pięknym, ale wymagającym materiałem. Nie powinniśmy ryzykować użycia domowych środków czyszczących, które mogą ją nadmiernie wysuszyć, tylko skorzystać z profesjonalnych produktów, które czyszczą i nawilżają. Skóra ekologiczna jest materiałem znacznie mniej wymagającym od jej naturalnego odpowiednika. Do jej czyszczenia możemy użyć delikatnego mydła i gąbki, a później wysuszyć miękkim ręcznikiem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z jakimi chorobami może pomóc nam psychiatra?
Z jakimi chorobami może pomóc nam psychiatra?
Coraz więcej osób boryka się na co dzień z różnymi dolegliwościami natury psychicznej. Na taki stan rzeczy wpływ mają różne […]
Ostatnie wpisy