Cięcie blachy laserem – jaki sprzęt jest niezbędny?

Cięcie blachy laserem – jaki sprzęt jest niezbędny?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Blacha jest wykorzystywana do różnych celów. Rzecz jasna nie stosuje się jej wszędzie, ale znajduje ona szerokie zastosowanie przede wszystkim w branży budowlanej. Jednak przed użyciem takiej blachy, czy to do okuwania komina, czy też tworzenia dachu, należy ją odpowiednio przygotować. Na samym początku blacha wymaga więc właściwej obróbki, czyli głównie dokładnego cięcia. Jednym z najlepszych obecnie sposobów na cięcie blachy jest wykorzystywanie lasera. Tego typu usługi oferują różnego rodzaju zakłady blacharskie, takie jak chociażby “ Valor cięcie laserem Warszawa”. Można je również wykonywać samemu. Aby jednak wykonywać takie profesjonalne cięcia, należy zaopatrzyć się we właściwy sprzęt.

Sprzęt niezbędny do laserowego cięcia blachy

Niezbędnym wyposażeniem będzie oczywiście w tym przypadku, profesjonalny laser do cięcia blachy. Wyróżnia się 3 zasadnicze rodzaje tego typu sprzętu. Istnieją lasery CO2, lasery neodymowe lub też tzw. lasery fiber. Każdy z podanych rodzajów ma swoje zalety i zastosowanie w różnych sektorach przemysłu. Najważniejsza jest jednak jego dokładność i precyzja w cięciu danego rodzaju materiału. Laser CO2 jest najbardziej popularnym i mającym szerokie zastosowanie cięcia laserami głównie ze względu na mniejsze koszty eksploatacji. Stosuje się w nim mieszaninę gazową złożoną z dwutlenku węgla, azotu i helu, która tworzy wiążę światła. Pozostałe z laserów wykorzystują nieco nowsze rozwiązania technologiczne. Bez względu na to laser powinien być przede wszystkim dokładny i dobrze wykonywać swoją pracę. Jest to urządzenie bez którego nie może istnieć żadna profesjonalna blacharnia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak rozpocząć przygodę z surfingiem?
Jak rozpocząć przygodę z surfingiem?
Surfing to sport wodny zyskujący z roku na rok na popularności. Polega na poruszaniu się po powierzchni wody na specjalnej […]
Ostatnie wpisy