Trzy fascynujące fakty dotyczące drukarek 3D

Trzy fascynujące fakty dotyczące drukarek 3D
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Technologia druku trójwymiarowego w ostatnich latach zyskuje na popularności. Nie tylko sięga po nią coraz więcej firm, ale też wiele mówi się o niej w telewizji i Internecie. Druk przestrzenny nadal jednak z pewnością może zaskoczyć cię niezwykłymi ciekawostkami. Poznaj kilka interesujących faktów o drukarkach 3D

Drukarki 3D nie są wynalazkiem XXI wieku

Technologia druku 3D wcale nie pojawiła się w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Już w latach osiemdziesiątych XX wieku Chuck Hull wpadł na pomysł drukowania przestrzennego, a niedługo później opatentował opracowaną przez siebie technikę i rozpoczął produkcję pierwszych urządzeń. Obecnie drukarki 3D sklep ma w ofercie w różnych wersjach, a niektóre z nich nadal mają wiele wspólnego ze swoim pierwowzorem.

Drukarki 3D wykorzystują różne technologie

Nie każda drukarka 3D działa dokładnie w taki sam sposób. Poszczególne rodzaje urządzeń drukują na bazie różnych technologii. Przykładowo drukarki SLA ze sklepu online Aemca wykorzystują żywicę światłoczułą, która jest utwardzana wiązką lasera. Z kolei technika DLP zamiast lasera stosuje światło emitowane przez specjalny projektor. Natomiast w popularnych drukarkach FDM zamiast żywicy używa się tworzyw sztucznych.

Drukarki 3D są obecne nie tylko w medycynie

Najczęściej o drukarkach 3D wspomina się w kontekście kolejnych zadziwiających osiągnięć z dziedziny medycyny. Z takich urządzeń korzysta jednak również wiele gałęzi przemysłu. Z drukowaniem przestrzennym można spotkać się także w przypadku np. branży motoryzacyjnej i jubilerskiej. Co więcej, niektóre drukarki mogą sprawdzić się też w domowych projektach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak powinno wyglądać nowocześnie urządzone biuro?
Jak powinno wyglądać nowocześnie urządzone biuro?
Nowoczesne biuro to przede wszystkim ergonomiczna i funkcjonalna przestrzeń. Powierzchnia ta w dużej mierze decyduje o samym sukcesie naszej firmy, […]
Ostatnie wpisy