Idealne szafy do pokoju

Idealne szafy do pokoju
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

W przypadku szaf pokojowych podstawową cechą, którą muszą spełniać, jest funkcjonalność. Nieistotne jest, w którym pokoju zamierzamy je ustawić. Powinny być w stanie pomieścić wszystkie ubrania i sprzęty, które chcemy w nich schować. W sklepach znajdziemy wiele różnych modeli i nie każdy z nich będzie pasował do naszego mieszkania. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego produktu, warto bliżej zapoznać się z jego właściwościami. Chodzi między innymi o wymiary i pojemność. Nie możemy oczywiście zapomnieć o aspekcie estetycznym. Wybrana przez nas szafa powinna pasować do stylu, w którym urządziliśmy dany pokój oraz resztę mieszkania. Jest to istotne, z uwagi na gabaryty tego elementu umeblowania. Bardzo łatwo może całkowicie zdominować wnętrze.

Jak skutecznie wybrać szafę do konkretnego pokoju?

Jeśli chcemy szybko znaleźć właściwą szafę, musimy odpowiednio podejść do tego zadania. Warto wypisać sobie kluczowe elementy, które są dla nas istotne. Przeglądając dostępne modele, będziemy zwracać uwagę czy posiadają wymagane przez nas właściwości. Taką selekcję ułatwimy sobie, jeśli zawczasu ustalimy potrzebną nam głębokość, kolor oraz styl. Oprócz tego musimy wziąć pod uwagę ilość dostępnego miejsca w pokoju. Znając wszystkie te informacje, możemy zabrać się za wybieranie szafy. W przypadku korytarza lub przedpokoju zazwyczaj dysponujemy niewielką przestrzenią. Znacznie utrudnia to nam nasze zadanie. Znalezienie estetycznej i funkcjonalnej szafy, która zmieści się w takiej przestrzeni, może być sporym wyzwanie. W takiej sytuacji warto zdać na szafy z drzwiami suwanymi do pokoju. Nie otwierają się one na zewnątrz i tym samym nie wychodzą poza korpus mebla. Dlatego też nie będą one zabierały dodatkowego miejsca. Możemy z nich korzystać bez blokowania przejścia. Jest to ogromną zaletą szczególnie w przypadku przedpokoju. Bardzo często ludzie decydują się na wybranie modelu, w którym na drzwiach zostało zamontowane lustro. Pozwoli nam sprawdzić swój wygląd przed wyjściem z domu. Co więcej, skutecznie rozświetli pomieszczenie oraz wizualnie powiększy pokój.

Jaka szafa sprawdzi się w sypialni, a jaka w salonie?

Sypialnia to jedno z miejsc, które najbardziej skorzysta na obecności szafy. Posłuży ona do przechowywania naszych ubrań oraz zapasowej pościeli. Powinna posiadać drążek do wieszaków, liczne półki oraz przynajmniej kilka wystarczająco pojemnych szuflad. Dokładna konfiguracja tych elementów zależy przede wszystkim od tego, co zamierzamy w niej składować. Przedmioty codziennego użytku powinny znaleźć się w zasięgu ręki zaraz po jej otwarciu. Z kolei ubrania sezonowe najlepiej położyć na samej górze. W ten sposób możemy znacznie ułatwić sobie korzystanie z szafy. Oczywiście ten mebel musi się dobrze prezentować. Tak jak pozostałe elementy wyposażenia sypialni, powinna ona sprzyjać atmosferze relaksu. Zbyt wyrazisty model może się nie sprawdzić. Również w tym pokoju warto postawić na szafy z przesuwnymi drzwiami, szczególnie jeśli pragniemy posiadać bardzo szeroki mebel. Innym dostępnym rozwiązaniem jest model wolnostojący. Wybiera się go zazwyczaj, gdy zabudowa wnęki lub narożnika z jakiegoś powodu nie jest możliwa. Mamy mniejsza możliwość skonfigurowania jej wnętrza niż w przypadku szaf do zabudowy.

W sytuacji, gdy nasza sypialnia jest za mała na szafę, możemy ustawić ten mebel w salonie. Wtedy możemy zakupić pokaźniejszy model, który bez problemów zmieści wszystkie nasze ubrania. W zależności od kształtów pokoju możemy zbudować ją w istniejącej wnęce lub zagospodarować nieużywany narożnik. W ten sposób unikniemy nadmiernego przytłaczania przestrzeni. W przypadku salonu wygląd naszej szafy ma jeszcze większe znaczenie. Możemy zdecydować się na taki wybór jej frontu, aby był kolorystycznie dopasowany do ścian pomieszczenia. W ten sposób nie będzie się rzucała w oczy. Ewentualnie możemy wybrać przeszklone drzwiczki, które nadadzą całości lekkiego charakteru i dobrze pasują do nowoczesnego stylu aranżacji. Wystarczy, że je skutecznie podświetlimy. Jeśli wolimy wnętrza w stylu tradycyjnym, zawsze sprawdzą się odcienie drewna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym się kierować przy wyborze opału potrzebnego do ogrzania domu?
Czym się kierować przy wyborze opału potrzebnego do ogrzania domu?
Ogrzanie domu zgodnie z zapotrzebowaniem jest jednym z najistotniejszych zagadnień związanym z nadchodzącą zimą. Nikt przecież nie chce przebywać w […]
Ostatnie wpisy