Zadbaj o bezpieczeństwo swojego czworonoga

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego czworonoga
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy właściciel psa doskonale wie, jak wiele niebezpieczeństw czyha na jego czworonożnego przyjaciela. Priorytetem powinno być zapewnienie mu bezpieczeństwa w codziennych sytuacjach. Jak odpowiednio przygotować psa na spacer oraz na podróż samochodem?

Bezpieczeństwo podczas spacerów

Spacery z psem, oprócz oczywistego zaspokojenia potrzeb fizjologicznych, są także doskonałą okazją do zacieśnienia więzi poprzez trening lub zabawę. Na każdy spacer powinniśmy zabierać ze sobą akcesoria dla psów, takie jak woreczki czy zabawki. Nie zapominajmy o smakołykach i butelce wody, jeśli będzie to dłuższa wędrówka. Najważniejsze są jednak podstawy, czyli odpowiednia obroża lub szelki oraz smycz. To one zapewniają psu bezpieczeństwo. Upewnijmy się, że obroża nie jest zbyt luźna, aby nasz pupil nie mógł jej samodzielnie zdjąć. Ważne jest także solidne zapięcie smyczy. Jeśli zdarzy się, że smycz w jakiś sposób się wypnie, może dojść do tragedii.

Bezpieczna podróż samochodem

Pies jest pełnoprawnym członkiem rodziny, prędzej czy później zdarzy się zatem sytuacja, w której będziemy musieli przewieźć go samochodem. Bez względu na to, czy jest to jedynie krótka wycieczka do parku lub do weterynarza, czy może dłuższy wyjazd wakacyjny, na pierwszym miejscu powinniśmy stawiać bezpieczeństwo czworonoga. Warto wyposażyć auto w specjalny fotelik samochodowy dla psa. Instaluje się go przy pomocy pasów, tak aby pies nie przemieszczał się podczas podróży. Dzięki temu nasz przyjaciel nie jest zagrożeniem zarówno dla siebie, jak i dla kierowcy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ściany z cegieł – w jakiego typu aranżacjach sprawdzi się takie rozwiązanie?
Ściany z cegieł – w jakiego typu aranżacjach sprawdzi się takie rozwiązanie?
W kuchni, salonie czy sypialni – ceglane ściany są niesamowitym dodatkiem do każdego wnętrza. Nadają mu rustykalny i przytulny wygląd, […]
Ostatnie wpisy