Trwałe i wytrzymałe – jakie schody okażą się najlepszym wyborem?

Trwałe i wytrzymałe – jakie schody okażą się najlepszym wyborem?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W przypadku domów jednorodzinnych o piętrowej budowie zachodzi oczywiście konieczność ich wyposażenia w schody. Pełnią one zawsze dwojaką funkcję – praktyczną oraz dekoracyjną. Pod względem konstrukcyjnym wyróżniamy przede wszystkim modele dywanowe, półkowe, jednobiegowe (idealne do małych obiektów mieszkalnych), zabiegowe (zakręcone, wymagające sporej przestrzeni) oraz wachlarzowe (najbardziej atrakcyjne wizualnie). Kluczowe znaczenie ma jednak materiał wykonania, gdyż zależy od niego bezpośrednio żywotność schodów. 

Naturalne drewno to strzał w dziesiątkę

Od wielu lat największą popularnością cieszą się schody z drewna (np. dębu, jesionu, mahoniu, buku albo modrzewia syberyjskiego), bo z jednej strony prezentują się szlachetnie, z drugiej zaś są odporne na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne czynniki zewnętrzne. Aby przez długi czas zachowały swój idealny wygląd, muszą zostać pokryte warstwą preparatu impregnacyjnego. Do ich pozostałych zalet zaliczamy niezwykle przyjemną w dotyku i ciepłą powierzchnię, wysokie bezpieczeństwo użytkowania, możliwość efektownego wykończenia (postarzenie, nadanie połysku, pomalowanie farbą w oryginalnym kolorze), a także dobre komponowanie się z innymi elementami wyposażenia domu. Jeśli interesują nas stylowe schody drewniane Szczecin to miasto, gdzie funkcjonuje firma zajmująca się ich produkcją na zamówienie. Ciekawą alternatywę stanowią z pewnością schody kamienne, w tym zwłaszcza marmurowe i bazaltowe. Są one w zasadzie niezniszczalne, a dodatkowo wyjątkowo eleganckie. Z powodu swojej monumentalności sprawdzają się głównie w dużych, piętrowych domach o powierzchni powyżej 150 m2. Warto również zainteresować się schodami ze stali nierdzewnej o industrialnym charakterze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie produkty używać do smażenia?
Jakie produkty używać do smażenia?
Smażenie to jeden z najpopularniejszych procesów obróbki termicznej, jakiemu poddajemy żywność. Niestety nie należy do najbardziej zdrowych, jednak nie sposób […]
Ostatnie wpisy