W jakich sytuacjach zaleca się zezłomować niechciany pojazd?

W jakich sytuacjach zaleca się zezłomować niechciany pojazd?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadanie samochodu w złym stanie lub pojazdu po wypadku to poważny problem. Nie da się, lub trudno doprowadzić go do stanu używalności, a ubezpieczenie płacić trzeba. Wyjściem jest oczywiście sprzedaż takiego pojazdu, jednak znalezienie kupca może być bardzo trudne. Co zrobić w takiej sytuacji? Rozwiązanie może być tylko jedno. Pojazd należy zezłomować. 

Złomowanie pojazdu. Gdzie?

Zezłomowanie pojazdu powinno być przeprowadzone w firmie, która działa legalnie i posiada możliwość wystawienia zaświadczenia o zezłomowaniu. Z takim zaświadczeniem, można udać się do wydziału komunikacji, wyrejestrować pojazd, następnie powiadomić ubezpieczyciela o tym fakcie. Ubezpieczyciel przestanie naliczać koszty obowiązkowego ubezpieczenia, a w sytuacji, gdy było zapłacone na dłuższy okres, odda nienależnie pobrane składki. Szybkie zezłomowanie pojazdu, którego nikt nie będzie już użytkować, jest więc działaniem jak najbardziej opłacalnym, czasami wręcz koniecznym. Po zezłomowaniu znika konieczność ponoszenia opłat związanych z posiadaniem pojazdu, a także znikają problemy związane z jego parkowaniem czy garażowaniem. 

Zezłomowanie pojazdu to zysk

Nie każdy wie, że złomowanie pojazdu nie oznacza oddania pojazdu za darmo, tylko w celu otrzymania zaświadczenia, umożliwiającego jego wyrejestrowanie. Za oddany pojazd, można otrzymać gotówkę. Jak dużą, zależy od rodzaju pojazdu i jego stanu. Oczywiście taka opcja jest dostępna tylko w dobrych firmach. Wstępna wycena może odbyć się zdalnie, przykładem tu jest oferta https://cargryf.pl/skup-aut/dobrzany/. Bez wychodzenia z domu można ustalić wszelkie szczegóły związane ze złomowaniem pojazdu. 

Podsumowując

Niepotrzebny pojazd w złym stanie zajmuje miejsce i generuje koszty. Posiadanie takiego pojazdu nie ma sensu, szukanie na siłę klienta, który go kupi, również. W takiej sytuacji, zezłomowanie może okazać się najlepszym wyborem. Warto dodać, że nie musi oznaczać ono konieczności dostarczenia pojazdu na teren firmy. Wiele firm, zajmujących się złomowaniem pojazdów, odbiera je we własnym zakresie i najczęściej bez dodatkowych kosztów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Narzędzia dla stolarza
Narzędzia dla stolarza
Stolarze zajmują się obróbką litego drewna i konstruowaniem z tego materiału mebli oraz innych projektów. W swojej codziennej pracy wykorzystują […]
Ostatnie wpisy