Co wybrać – Iphone’a czy Samsunga?

Co wybrać – Iphone’a czy Samsunga?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli chodzi o zakup nowego smartfona, to jeszcze przed samym wyborem modelu musimy zmierzyć się z innym, często jeszcze trudniejszym pytaniem — IOS, czy Android? Iphone to przedstawiciel pierwszego systemu, a Samsung, który uważany jest za najlepszy telefon wykorzystujący oprogramowanie Android. To nie jest proste; oba rozwiązania oferują wiele wspaniałych funkcji i mogą wydawać się zasadniczo takie same pod względem wygody. Różnica leży jednak w detalach i każdy powinien znaleźć opcję odpowiednią dla siebie. Jednak bliższe spojrzenie pokazuje, że istnieją pewne kluczowe różnice. Zapoznajmy się zatem z bliższymi informacjami na temat tych różnic, które pomogą zdecydować, czy smartfon iPhone, czy Samsung z Androidem jest odpowiednią dla nas opcją.

Różnice w tworzeniu

Sprzęt jest pierwszym miejscem, w którym występują zasadnicze różnice między telefonem iPhone a systemem Android. Tylko Apple tworzy iPhony, więc ma bardzo ścisłą kontrolę nad tym, jak oprogramowanie i sprzęt współpracują ze sobą. Z drugiej strony Google oferuje oprogramowanie Androida wielu producentom telefonów, w tym Samsungowi. W przypadku Samsungów, telefony o wyższej cenie i wysokiej jakości z systemem Android są prawdopodobnie tak samo dobre, jak iPhone pod względem jakości sprzętu, jednak tańsze opcje Androida są znacznie bardziej podatne na problemy. Oczywiście iPhony mogą również mieć problemy ze sprzętem, ale na ogół w porównaniu mniej rozbudowanych Iphonów z tańszymi opcjami Samsunga, pierwsza opcja wydaje się skuteczniejsza.

Oprogramowanie

Oprogramowanie to jedna z najważniejszych kwestii w telefonie, która w głównej mierze odpowiada za jakość funkcjonowania smartfona. I tak w momencie zakupu najnowszych urządzeń, zarówno Iphone, jak i Samsung nie będzie się wiele różnił swoimi możliwościami. Różnica pojawia się jednak z czasem. Aktualizacja systemów IOS jest znacznie łatwiejsza w wykonaniu i często w lepszy sposób wprowadza nowe udoskonalenia. W przypadku telefonów operujących na Androidzie (m.in. Samsung) niejednokrotnie pojawiają się problemy z aktualizacją systemu.

Dodatkowym przykładem przewagi Iphone w tej kwestii jest to, że jedna z nowszych aktualizacji IOS 12, jest kompatybilna z Iphonem 5S, który wydany był w 2013 roku. Jest to bardzo ważny czynnik, ponieważ zazwyczaj nawet starsze smartfony Apple są gotowe do aktualizacji, już po kilku tygodniach od wydania nowego oprogramowania. Z drugiej strony mamy urządzenia z Androidem. W wielu przypadkach starszych telefonów nie jest możliwe przeprowadzenie aktualizacji, która będzie zgodna z najnowszą wersją oprogramowania z powodu licznych ograniczeń sprzętowych telefonów.

Żywotność Baterii

Nowsze modele iPhone mogą działać nieco dłużej niż ich wcześniejsze odpowiedniki, jednak nowe wersje systemu operacyjnego bardzo skracają czas pracy do momentu, w którym przeprowadzana jest kolejna aktualizacja. Sytuacja baterii jest bardziej złożona w przypadku Androida, ze względu na dużą różnorodność opcji sprzętowych. Niektóre modele Samsung z Androidem mają 7-calowe ekrany i inne funkcje, które zużywają znacznie więcej baterii. Jednak dzięki szerokiej gamie modeli Samsunga z Androidem, są też takie egzemplarze, które oferują baterie o bardzo dużej pojemności. Jeśli nie mamy nic przeciwko dodatkowej masie i potrzebujemy długotrwałej baterii, producent Samsung może dostarczyć urządzenie, które działa na jednym ładowaniu o wiele dłużej niż iPhone.

Podsumowanie

Różnice pomiędzy najnowszymi Samsungami, które można znaleźć na stronie https://mobile-city.pl/pol_m_TELEFONY_SMARTFONY-I-TELEFONY_SAMSUNG-162.html, a telefonami od Apple są bardzo subtelne i w przypadku najnowszych urządzeń nie powinny być bardzo widoczne. Z tego powodu, w przypadku poszukiwań nowego smartfona, rekomendujemy kierować się przede wszystkim indywidualnymi preferencjami. Dla niektórych duże znaczenie może również pełnić sama marka- telefony Iphone automatycznie kojarzone są z urządzeniami wysokiej jakości, jednak w porównaniu z Samsungami, wcale nie oznacza to, że są zawsze lepsze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak efektywnie gospodarować nieczystościami na swojej posesji?
Jak efektywnie gospodarować nieczystościami na swojej posesji?
Jako właściciele domów jednorodzinnych, bliźniaczych lub szeregowych jesteśmy odpowiedzialni za odprowadzanie nieczystości generowanych przez nasze gospodarstwo domowe. Zgodnie z ustawą […]
Ostatnie wpisy