W jakich miejscach niezbędne jest korzystanie z rękawiczek jednorazowych?

W jakich miejscach niezbędne jest korzystanie z rękawiczek jednorazowych?
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Służbę zdrowia powinna cechować odpowiedzialność i nade wszystko dbanie o zdrowie pacjenta. Nie bez powodu to właśnie na początku każdej przysięgi lekarskiej widnieją słowa „primum non nocere” — po pierwsze nie szkodzić. Odpowiednie środki ochrony osobistej dają gwarancję sterylności i bezpieczeństwa w kontakcie z pacjentem.

Pierwszy kontakt

Podstawową ochronę w pierwszym kontakcie z osobą potrzebującą pomocy stanowią rękawiczki lateksowe. Nie jest możliwe udzielenie pomocy poszkodowanemu bez użycia dłoni. Rękawice używane czynności ratowniczych chronią zarówno udzielających pomocy, jak i poszkodowanych. Wyjazdy karetek odbywają się w różne  miejsca, w których niekiedy spotkać się można z ekstremalnymi sytuacjami. Ochrona dłoni przed kontaktem z niepożądaną substancją, czy wirusem to gwarancja profesjonalizmu i bezpieczeństwa. Pierwszy etap pomocy musi przebiegać sprawnie, bez niepotrzebnego narażania na niebezpieczeństwo.

Placówki medyczne

W trakcie tzw. ostrych dyżurów na izbach przyjęć panuje rwetes, który może okiełznać jedynie dobrze wyszkolony personel. Pacjenci potrzebują pomocy w różnym stopniu — od małych zadrapań i obtłuczeń po poważne przypadki medyczne. Rękawiczki lateksowe, dostępne w każdym miejscu placówki zapewniają ochronę pracowników. Kontakt cielesny z różnorakimi substancjami i powierzchniami rodzi niebezpieczeństwo zaszkodzenia pacjentowi. Dzięki rękawicom pomoc zostanie udzielona w sposób w pełni sterylny i bezpieczny, co ma wpływ na komfort psychiczny poszkodowanych. Inwazyjne zabiegi na salach operacyjnych nie odbędą się bez szkody dla pacjenta, jeśli lekarz nie uchroni go przed zakażeniem. To właśnie środki ochrony osobistej są podstawą udzielania pomocy medycznej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nauka poruszania się na dwóch kółkach
Nauka poruszania się na dwóch kółkach
Kilkulatek staje przed kolejnym wyzwaniem rozwojowym, jakim jest nauka jazdy na rowerze. O ile poruszanie się na czterech kółkach, nie […]
Ostatnie wpisy