W jaki sprzęt powinien być wyposażony każdy esportowiec?

W jaki sprzęt powinien być wyposażony każdy esportowiec?
multitematyczny
Hobby/podróże i sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Esport zyskuje  w Polsce coraz większą popularność, o czym świadczą liczne turnieje. W szeregu graczy znajdują się nie tylko ludzie młodzi, ale również dorośli, głównie mężczyźni, zafascynowani tym światem. Aby sprawnie poruszać się w kolejnych levelach, gra musi działać płynnie i błyskawicznie reagować na polecenia gracza. W przeciwnym razie przegrana jest wysoce prawdopodobna. Nawet doskonały refleks nie przyniesie poprawy wyników. W związku z tym niezbędny jest dobrej jakości sprzęt, w tym szczególnie: monitor 4k, karta graficzna, procesor.

Wyposażenie to podstawa

Każdy element przeznaczony do gry cechuje się określonymi parametrami. Oprócz sprawnego systemu ważne są również określone akcesoria. Takim przykładem jest klawiatura, która może być mechaniczna lub membranowa. Jej wybór jest kwestią indywidualną, ponieważ każdemu pasuje coś innego. Godne polecenia są klawiatury z dodatkowymi przyciskami do definiowania makr, czyli zapamiętanych przycisków znajdujących się pod jednym guzikiem. W produktach i akcesoriach gamingowych specjalizują się określone marki. Równie istotna jest szybko działająca i czuła myszka. Powinna pracować w wysokiej rozdzielczości, a więc rejestrować nawet minimalne zmiany położenia. W wielu przypadkach to właśnie milimetry decydują o powodzeniu akcji. Myszka powinna zatem idealnie odwzorowywać ruch nadgarstka. Minimalna rozdzielczość wynosi około 7200 DPI. Decydując się na akcesoria takie jak myszka czy klawiatura, warto sprawdzić osobiście ich funkcjonalność przed zakupem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym jest maska CPAP?
Czym jest maska CPAP?
W dzisiejszych czasach sporo osób cierpi z powodu bezdechu sennego, który w znacznym stopniu utrudnia normalny sen, wpływa negatywnie na […]
Ostatnie wpisy