W jaki sposób przygotować się do rehabilitacji?

W jaki sposób przygotować się do rehabilitacji?
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rehabilitacja pozwala wrócić do pełnej sprawności po urazie, czy w wyniku trwania choroby. Terapie manualne są stosowane również u dzieci. Warto jednak pamiętać, że najmłodsi pacjenci traktują różnego rodzaju ćwiczenia jak zabawę. Z tego powodu w centrum rehabilitacyjnym nie może zabraknąć kształtek piankowych, przedstawiających, np. klocki. Za pomocą tych akcesoriów dzieci razem ze swoimi opiekunami mogą budować wieże, mosty, czy tunele. Zastosowanie takich rozwiązań wspomaga rozwój psychofizyczny dzieci oraz ich sprawność motoryczną.

Jak wyglądają klocki piankowe dla najmłodszych?

Z akcesoriów rehabilitacyjnych korzystają dzieci dotknięte niepełnosprawnością ruchową lub umysłową. Przedmioty, takie jak piankowe klocki są również często wykorzystywane w świetlicach szkolnych lub przedszkolach. Można je znaleźć na stronie https://erehabilitant.pl/kategoria-produktu/wyroby-medyczne/klocki-piankowe-zestawy/. Ze względu na to, że nie zajmują one wiele miejsca, można je również zakupić do domu. Klocki piankowe mają różne rozmiary i kształty. Najczęściej przedstawiają one sześciany, walce, czy stożki. Mają różne kolory, a często są na nich nadrukowane liczby, litery lub znaki. Dzieci korzystające z takich materiałów chętniej wykonują ćwiczenia i szybciej rozwijają swoją sprawność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Terapia szkoleniowa – zwiększ swoje kompetencje jako psychoterapeuta
Terapia szkoleniowa – zwiększ swoje kompetencje jako psychoterapeuta
Terapia szkoleniowa to forma psychoterapii, która prowadzona jest w sali szkoleniowej placówki psychoterapeutycznej. Celem tej formy terapii jest podniesienie kompetencji […]
Ostatnie wpisy