W jaki sposób przebiega czyszczenie konsoli

W jaki sposób przebiega czyszczenie konsoli
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesne konsole, podobnie jak każdy sprzęt elektroniczny narażone są na uszkodzenia oraz nadmierne przegrzewanie się. Dzieje się tak z różnych powodów. Czasami konsola posiada wbudowane wady fabryczne, innym razem sam system ulega uszkodzeniu, ale bardzo częstą przyczyną problemów z PS4 jest jej zakurzenie, co doprowadzić może do bardzo poważnych awarii. W tym tekście postaramy się przedstawić kilka informacji o czyszczeniu konsoli, by ta mogła służyć bez zarzutu przez wiele lat.

Kurz wrogiem elektroniki

Odpowiednio ustawiona oraz regularnie czyszczona konsola PS4 jest w stanie pracować bez szwanku całymi latami, zapewniając nam ogrom elektronicznej rozrywki. Niestety nawet w najbardziej wysprzątanym pomieszczeniu jest ona narażona na kontakt z kurzem, który odkładać się będzie w jej podzespołach. Grozi to nadmiernym przegrzewaniem się, a z czasem nawet poważniejszymi konsekwencjami. Przegrzewająca się konsola może się samoistnie wyłączać, chroniąc podzespoły przed uszkodzeniem. Zazwyczaj pierwszym objawem jej problemów jest dużo głośniejsza praca w trakcie nawet mało wymagającej rozgrywki.

Domowe SPA konsoli – co możemy zrobić samemu

Przegrzewająca się konsola to jeszcze nie powód do paniki. W domowym zaciszu samemu możemy podjąć się regularnego czyszczenia jej z kurzu. W tym celu zazwyczaj wystarczy przedmuchać wszystkie otwory wentylacyjne sprężonym powietrzem oraz otworzyć jedną klapkę konsoli. Jest to bardzo proste i nie grozi uszkodzeniem, ani usunięciem gwarancji, o ile oczywiście nie będziemy robić tego na siłę. Możemy również podjąć się wymiany pasty termo przewodzącej, która po kilku latach może być już w bardzo złym stanie. Jest to jednak zabieg wymagający już pewnej wiedzy, jeśli chcemy zrobić to tak, by nie uszkodzić naszego sprzętu. Jeżeli więc samo czyszczenie PS4 z kurzu nie poprawi jej działania, możemy nasz sprzęt oddać w ręce profesjonalistów.

Serwis konsoli

Nie mając wiedzy lub po prostu obawiając się o uszkodzenie naszego sprzętu, możemy nasza PS4 oddać w ręce serwisu. Tam bardzo szybko przeczyszczą naszą konsolę oraz wymienią pastę termo przewodzącą, co poprawi działanie sprzętu i uchroni go przed dalszym przegrzewaniem się.

Możemy w tym celu skorzystać z serwisów internetowych, takich jak https://www.serwiskonsol.com/, do których możemy wysłać nasz sprzęt. Dzięki temu nie musimy szukać w naszym mieście miejsca, które podejmie się tego zadania, a jedynie w naszych rękach jest wysłanie kurierem konsoli oraz odebranie jej już przeczyszczonej po kilku dniach, gdy ta zostanie odesłana z powrotem.

Konsola PS4 może zapewnić setki godzin zabawy, jeśli będzie w odpowiedni sposób serwisowana. Pamiętać należy także o odpowiednim miejscu jej ustawienia, by mogła korzystać z wbudowanego chłodzenia w trakcie pracy. Unikać więc należy ciasnych półek bez cyrkulacji powietrza oraz zamkniętych szafek, które w łatwy sposób powodować mogą przegrzanie naszej konsoli.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem picia yerba mate?
Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem picia yerba mate?
Yerba mate jest napojem, który znany jest na całym świecie, ma korzystne właściwości zdrowotne i często zastępuje kawę. Dodaje energii, […]
Ostatnie wpisy