W jaki sposób przebiega czyszczenie konsoli

W jaki sposób przebiega czyszczenie konsoli
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesne konsole, podobnie jak każdy sprzęt elektroniczny narażone są na uszkodzenia oraz nadmierne przegrzewanie się. Dzieje się tak z różnych powodów. Czasami konsola posiada wbudowane wady fabryczne, innym razem sam system ulega uszkodzeniu, ale bardzo częstą przyczyną problemów z PS4 jest jej zakurzenie, co doprowadzić może do bardzo poważnych awarii. W tym tekście postaramy się przedstawić kilka informacji o czyszczeniu konsoli, by ta mogła służyć bez zarzutu przez wiele lat.

Kurz wrogiem elektroniki

Odpowiednio ustawiona oraz regularnie czyszczona konsola PS4 jest w stanie pracować bez szwanku całymi latami, zapewniając nam ogrom elektronicznej rozrywki. Niestety nawet w najbardziej wysprzątanym pomieszczeniu jest ona narażona na kontakt z kurzem, który odkładać się będzie w jej podzespołach. Grozi to nadmiernym przegrzewaniem się, a z czasem nawet poważniejszymi konsekwencjami. Przegrzewająca się konsola może się samoistnie wyłączać, chroniąc podzespoły przed uszkodzeniem. Zazwyczaj pierwszym objawem jej problemów jest dużo głośniejsza praca w trakcie nawet mało wymagającej rozgrywki.

Domowe SPA konsoli – co możemy zrobić samemu

Przegrzewająca się konsola to jeszcze nie powód do paniki. W domowym zaciszu samemu możemy podjąć się regularnego czyszczenia jej z kurzu. W tym celu zazwyczaj wystarczy przedmuchać wszystkie otwory wentylacyjne sprężonym powietrzem oraz otworzyć jedną klapkę konsoli. Jest to bardzo proste i nie grozi uszkodzeniem, ani usunięciem gwarancji, o ile oczywiście nie będziemy robić tego na siłę. Możemy również podjąć się wymiany pasty termo przewodzącej, która po kilku latach może być już w bardzo złym stanie. Jest to jednak zabieg wymagający już pewnej wiedzy, jeśli chcemy zrobić to tak, by nie uszkodzić naszego sprzętu. Jeżeli więc samo czyszczenie PS4 z kurzu nie poprawi jej działania, możemy nasz sprzęt oddać w ręce profesjonalistów.

Serwis konsoli

Nie mając wiedzy lub po prostu obawiając się o uszkodzenie naszego sprzętu, możemy nasza PS4 oddać w ręce serwisu. Tam bardzo szybko przeczyszczą naszą konsolę oraz wymienią pastę termo przewodzącą, co poprawi działanie sprzętu i uchroni go przed dalszym przegrzewaniem się.

Możemy w tym celu skorzystać z serwisów internetowych, takich jak https://www.serwiskonsol.com/, do których możemy wysłać nasz sprzęt. Dzięki temu nie musimy szukać w naszym mieście miejsca, które podejmie się tego zadania, a jedynie w naszych rękach jest wysłanie kurierem konsoli oraz odebranie jej już przeczyszczonej po kilku dniach, gdy ta zostanie odesłana z powrotem.

Konsola PS4 może zapewnić setki godzin zabawy, jeśli będzie w odpowiedni sposób serwisowana. Pamiętać należy także o odpowiednim miejscu jej ustawienia, by mogła korzystać z wbudowanego chłodzenia w trakcie pracy. Unikać więc należy ciasnych półek bez cyrkulacji powietrza oraz zamkniętych szafek, które w łatwy sposób powodować mogą przegrzanie naszej konsoli.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przyczyny i leczenie haluksów
Przyczyny i leczenie haluksów
Haluksy to nieestetyczne deformacje występujące najczęściej w obrębie pierwszego palca u stopy (narośla, zgrubienia itp.). Ich skutkiem jest zazwyczaj niepożądana […]
Ostatnie wpisy