Co to jest szybkie ładowanie?

Co to jest szybkie ładowanie?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Producenci urządzeń elektronicznych stosują różnego rodzaju standardy ładowania swoich sprzętów. W zależności od rozwiązania, są określane jako Quick Charge, Fast Charge lub VOOC Charge. W wszystkich standardach chodzi jednak o to samo, czyli szybkie ładowanie. Co warto wiedzieć o tych technologiach?

Szybkie ładowanie ogniw

Intensywna eksploatacja urządzeń elektronicznych wymusza konieczność częstego ładowania. Choć nowoczesne sprzęty są wyposażone w pojemne ogniwa, to zapotrzebowanie na energię jest tak duże, że w wielu przypadkach trzeba ładować je codziennie (np. smartfony).

Aby skrócić czas potrzebny na uzupełnienie energii w akumulatorach, stworzono technologię szybkiego ładowania. Jak ona działa? W trakcie pierwszej fazy ładowania, bateria otrzymuje prąd o większym napięciu (nawet do 20 V). Gdy osiągnie od 50 do około 60%, wówczas napięcie maleje. Takie rozwiązanie pozwala znacząco skrócić czas potrzebny do pełnego naładowania, a jednocześnie jest bezpieczne dla ogniwa. Więcej informacji o tym zagadnieniu dostępnych jest na batteriescentral.com.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pełna księgowość – co wchodzi w jej skład?
Pełna księgowość – co wchodzi w jej skład?
Pełna księgowość to kompletny opis sytuacji finansowej i wyników działalności przedsiębiorstwa. Termin ten jest najczęściej używany w kontekście sprawozdań rocznych, […]
Ostatnie wpisy