W jaki sposób można uratować poważnie uszkodzone zęby?

W jaki sposób można uratować poważnie uszkodzone zęby?
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wakacje nad polskim morzem kojarzą się nam z odpoczynkiem i relaksem. Co jednak w sytuacji, gdy nie wszystko idzie po naszej myśli, a największym wrogiem stają się zęby? Gdzie szukać pomocy w takiej sytuacji? Odpowiedzi na te pytania postaramy się udzielić w dalszej części owego wpisu.

Ból zęba – prosty przepis na zepsuty urlop nad morzem

Zęby bardzo łatwo jest uszkodzić. Efektem zazwyczaj jest konieczność ciągłego ukrywania uśmiechu i bardzo duży ból uszkodzonych elementów uzębienia. Jest to szczególny problem podczas wymarzonego urlopu wiele kilometrów od domu. Co jednak w tej sytuacji zrobić? Plażując na przykład w zachodniej części województwa zachodniopomorskiego warto wybrać się do dentysty w Świnoujściu. Szybka decyzja jest w tym wypadku bardzo istotna, gdyż każda zwłoka może wpłynąć negatywnie na stan uszkodzonego uzębienia i nie pozwolić na jego naprawę.

Osobnym tematem jest wybór odpowiedniego specjalisty. W przypadku poważnie uszkodzonych zębów warto swoje pierwsze kroki skierować do najbliższego stomatologa, a następnie protetyka. Ten drugi ze specjalistów posiada bowiem o wiele więcej możliwości leczenia tego typu urazów. W jego kompetencjach leży między innymi zakładanie licówek zabezpieczających i ukrywających małe wyszczerbienia, koron zębów, implantów, czy też mostków zębowych. Wybór metody jest tutaj w głównej mierze uwarunkowany zaistniałym wcześniej urazem oraz potrzebami pacjenta – najlepsze efekty estetyczne i funkcjonalne można uzyskać poprzez zastosowanie wysokiej jakości implantów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zmienić nawyki żywieniowe?
Jak zmienić nawyki żywieniowe?
Właściwie zbilansowana dieta to podstawa w trosce o zdrowie, zadowalającą kondycję i dobre samopoczucie. W połączeniu z aktywnością fizyczną stanowi […]
Ostatnie wpisy