Czym jest maska CPAP?

Czym jest maska CPAP?
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach sporo osób cierpi z powodu bezdechu sennego, który w znacznym stopniu utrudnia normalny sen, wpływa negatywnie na samopoczucie w ciągu dnia i może się stać przyczyną wielu groźnych chorób. W takiej sytuacji niezbędne jest korzystanie z różnorodnych urządzeń wspomagających oddychanie. Jedno z najbardziej skutecznych to specjalna maska CPAP, będąca uzupełnieniem zaawansowanej pompy powietrznej. Godna polecenia jest w szczególności maska CPAP dreamwear, która wyróżnia się unikalną konstrukcją i zapewnia optymalny komfort w trakcie odpoczynku.

Sprzęt niezwykle funkcjonalny i bezpieczny dla pacjenta

Maska CPAP jest dostępna w dwóch wariantach – jako konstrukcja pełnotwarzowa (zakrywająca nos i usta) oraz wyłącznie nosowa. Jej podstawowe zadanie polega na dostarczaniu powietrza do dróg oddechowych w ustalonym tempie i o właściwym ciśnieniu, tak aby ułatwić pacjentowi swobodne oddychanie nocą. Działanie tego urządzenia nie jest zbyt skomplikowane – pobiera ono bowiem tlen z nowoczesnej pompy za pomocą systemu szczelnych rurek. W większości przypadków zalecane są modele nosowe, charakteryzujące się niewielkim rozmiarem i stosunkowo prostą budową.

Wersje twarzowe są natomiast optymalnym wyborem w sytuacji, gdy dana osoba ma poważny problem z oddychaniem przez nos (np. wskutek niedrożności lub posiadania krzywej przegrody), ewentualnie gdy nie pozwala na to anatomia jej twarzy. Przy wyborze konkretnej konstrukcji trzeba brać pod uwagę jakość jej wykonania (pożądany jest materiał antyalergiczny), certyfikat i poziom szczelności. Dodajmy, że w sklepach są dostępne rozmaite akcesoria zwiększające funkcjonalność omawianych sprzętów – doskonałym przykładem jest poduszka do maski CPAP, zaprojektowana w taki sposób, aby ułatwić pacjentowi spanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co to jest Digital Signage  ?
Co to jest Digital Signage ?
Digital Signage (DOOH – Digital out-of-home) jest popularnie nazywany tak zwanym „cyfrowym wyjściem z domu”. Jest to niczym innym niż […]
Ostatnie wpisy