W jaki sposób można poprawić jakość snu w nocy?

W jaki sposób można poprawić jakość snu w nocy?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sen, choć przez wielu niedoceniany, ma dla zdrowia i samopoczucia ogromne znaczenie. Jego niedobór, nawet krótkotrwały, może znacząco odbić się na codziennej aktywności, poziomie energii, a nawet wyglądzie. Niestety, problemy ze snem dotykają coraz większej ilości osób. Jak poprawić jakość nocnego wypoczynku? Co może wpływać na sen?

Błogi spokój

Choć obecnie reklamowanych jest wiele specyfików, które mogą rozwiązać problem kłopotów ze snem, to najpierw trzeba zajrzeć do swojej sypialni, a także dokładnie przeanalizować swoje codzienne nawyki. Dobrze jest dostarczać sobie odpowiedniej ilości światła w ciągu dnia np. podczas spacerów, ponieważ reguluje to naturalny zegar naszego organizmu. Na około dwie godziny przed snem warto zrezygnować z patrzenia w ekrany lub przynajmniej zainstalować aplikację, która dopasowuje kolory ekranu tak, aby nie emitowały dużo niebieskiego światła. Przed snem warto przewietrzyć pokój – wystarczy nawet kwadrans. Poduszka i kołdra, których używamy, są nie bez znaczenia. Ważne, aby były miłe dla skóry oraz oddychające. Warto wypróbować różnej jakości produkty. Przykładowo dobrze może się sprawdzić np. pościel z bawełny egipskiej. Ulgę w bólach pleców po spaniu przyniesie wymiana materaca na twardszy lub bardziej miękki, w zależności od potrzeb. Warto również zainwestować w dobrej jakości poduszkę. Dobrym pomysłem jest wyciszenie telefonu oraz zainwestowanie w grube zasłony bądź rolety zaciemniające, tak aby ani dźwięk, ani światło nie wybudziły nagle ze snu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Styl skandynawski – charakterystyczne cechy i wybór mebli
Styl skandynawski – charakterystyczne cechy i wybór mebli
Styl skandynawski to przede wszystkim spójność. W tej aranżacji kolorystyka różnego rodzaju dodatki i meble idealnie się ze sobą komponują. […]
Ostatnie wpisy