Agregaty bębnowe i ich zastosowanie, gdzie są konieczne?

Agregaty bębnowe i ich zastosowanie, gdzie są konieczne?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Agregaty bębnowe wykorzystywane są w procesach elektrochemicznych. Na powierzchni obracającego się bębna zachodzą reakcje chemiczne między roztworem a powierzchnią jego ścianki. Bęben obrotowy wykonany jest ze stali nierdzewnej lub tytanu, które są odporne na korozję.

W jakich celach stosujemy agregaty bębnowe?

Głównym zadaniem, jakie wykonują agregaty bębnowe jest przyspieszenie procesu elektrolizy. Agregaty bębnowe pomagają przyspieszyć reakcje chemiczne, zwiększając ich wydajność i zmniejszając koszty ze względu na mniejsze zużycie energii elektrycznej.

Agregat bębnowy stosowany jest do oczyszczania ścieków z zakładów przemysłowych, stacji uzdatniania wody oraz gospodarstw domowych. Jego głównym zadaniem jest usunięcie z wody nadmiaru jonów.

W jaki sposób działa urządzenie?

Agregaty bębnowe to specjalny rodzaj zbiorników, które wypełnione są dwiema elektrodami i elektrolitem. Zbiornik działa na zasadzie galwanicznej reakcji utleniania-redukcji. Kiedy przez zbiornik przepływa prąd elektryczny, generuje on produkty korozji i jony w roztworze wodnym. Elektrody wykonane są ze stali nierdzewnej, która ma niską odporność korozyjną na jony tlenu i wodoru w wodzie. Szybko więc utleniają się przy niskim napięciu i wytwarzają gaz wodorowy, który uwalniany jest przez rurę podłączoną do dna zbiornika.

Agregaty bębnowe mają następujące zalety:

  • Zastosowanie ich pozwala zaoszczędzić na zużyciu energii elektrycznej;
  • Dają możliwość uzyskania wysokiej jakości produktów;
  • Pozwalają na zwiększenie wydajności;
  • Pozwalają na obniżenie kosztów surowców;

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
O czym pamiętać, budując stronę www?
O czym pamiętać, budując stronę www?
Wiele osób chce dzisiaj posiadać własną stronę www. Na szczęście, jej zbudowanie nie jest rzeczą tak skomplikowaną, jak mogłoby się […]
Ostatnie wpisy