Jak sprawdzić wiarygodność biura nieruchomości?

Jak sprawdzić wiarygodność biura nieruchomości?
multitematyczny
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy zakup domu czy mieszkania, ewentualnie działki, może się odbyć z udziałem pośrednika. Na rynku funkcjonuje wiele biur nieruchomości, co znacznie utrudnia wybór, szczególnie że wiele z nich świadczy usługi na niedostatecznie wysokim poziomie. Czym zatem powinniśmy się kierować na etapie wyboru odpowiedniego pośrednika i w jaki sposób możemy zweryfikować jego rzetelność i prawdomówność?

Kilka kluczowych zasad

Wiarygodne biuro nieruchomości można rozpoznać poprzez zwrócenie uwagi na kilka ważnych aspektów. Po pierwsze, zawsze umawiajmy się na podpisanie umowy i ustalenie szczegółów współpracy w siedzibie danej firmy. Jeżeli wyrazi ona na to zgodę, możemy mieć pewność, że działa zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Dotyczy to zwłaszcza nieruchomości klienta biznesowego, który musi dbać o swoją renomę na rynku. Po drugie sprawdźmy, czy konkretny agent zatrudniony w biurze posiada licencję, czyli specjalne uprawnienia do wykonywania zawodu. W tym celu możemy go po prostu grzecznie poprosić o wylegitymowanie się oraz ujęcie w umowie numeru swojej licencji. Kolejnym istotnym aspektem, na który powinniśmy zwracać szczególną uwagę, jest ubezpieczenie. Warto się dowiedzieć, czy firma wykupiła stosowną polisę od odpowiedzialności cywilnej, która skutecznie zabezpiecza ją w sytuacji spowodowania jakichś szkód w trakcie prowadzenia działalności. Każde profesjonalne biuro taki dokument posiada, bo jest to swoisty gwarant możliwości uzyskania odszkodowania. Jeśli zależy nam na skorzystaniu z usług firmy spełniającej te wszystkie warunki, powinniśmy przejrzeć ofertę biura nieruchomości Premium Warszawa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak krok po kroku przygotować paczkę do wysyłki?
Jak krok po kroku przygotować paczkę do wysyłki?
Przedmioty, które wysyłamy za pośrednictwem firmy kurierskiej muszą być odpowiednio zapakowane, aby nie uległy zniszczeniu podczas transportu. Dzięki temu będziemy […]
Ostatnie wpisy