Jak sprawdzić wiarygodność biura nieruchomości?

Jak sprawdzić wiarygodność biura nieruchomości?
multitematyczny
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy zakup domu czy mieszkania, ewentualnie działki, może się odbyć z udziałem pośrednika. Na rynku funkcjonuje wiele biur nieruchomości, co znacznie utrudnia wybór, szczególnie że wiele z nich świadczy usługi na niedostatecznie wysokim poziomie. Czym zatem powinniśmy się kierować na etapie wyboru odpowiedniego pośrednika i w jaki sposób możemy zweryfikować jego rzetelność i prawdomówność?

Kilka kluczowych zasad

Wiarygodne biuro nieruchomości można rozpoznać poprzez zwrócenie uwagi na kilka ważnych aspektów. Po pierwsze, zawsze umawiajmy się na podpisanie umowy i ustalenie szczegółów współpracy w siedzibie danej firmy. Jeżeli wyrazi ona na to zgodę, możemy mieć pewność, że działa zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Dotyczy to zwłaszcza nieruchomości klienta biznesowego, który musi dbać o swoją renomę na rynku. Po drugie sprawdźmy, czy konkretny agent zatrudniony w biurze posiada licencję, czyli specjalne uprawnienia do wykonywania zawodu. W tym celu możemy go po prostu grzecznie poprosić o wylegitymowanie się oraz ujęcie w umowie numeru swojej licencji. Kolejnym istotnym aspektem, na który powinniśmy zwracać szczególną uwagę, jest ubezpieczenie. Warto się dowiedzieć, czy firma wykupiła stosowną polisę od odpowiedzialności cywilnej, która skutecznie zabezpiecza ją w sytuacji spowodowania jakichś szkód w trakcie prowadzenia działalności. Każde profesjonalne biuro taki dokument posiada, bo jest to swoisty gwarant możliwości uzyskania odszkodowania. Jeśli zależy nam na skorzystaniu z usług firmy spełniającej te wszystkie warunki, powinniśmy przejrzeć ofertę biura nieruchomości Premium Warszawa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie dekoracje i dodatki do łazienki wybrać?
Jakie dekoracje i dodatki do łazienki wybrać?
Dobrze urządzona łazienka pozwala na poczucie komfortu i odprężenie. Ponadto ergonomiczne urządzenie łazienki i odpowiednie rozplanowanie poszczególnych elementów pozwala na […]
Ostatnie wpisy