Technologia w służbie piękna – Zobacz, jak się odmłodzić!

Technologia w służbie piękna – Zobacz, jak się odmłodzić!
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Radiofrekwencja jest bardzo popularnym zabiegiem służącym do ujędrniania skóry i redukcji cellulitu. Zastosowanie tej technologii zostało poszerzone o leczenie blizn potrądzikowych. Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa jest nieinwazyjną procedurą, która wykorzystuje ciepło do niszczenia tkanki bliznowatej i stymulowania wzrostu kolagenu w skórze. Zabieg wykonywany jest w warunkach gabinetowych z niewielkim lub żadnym przestojem. Dla uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się wykonanie serii trzech zabiegów w odstępie dwóch tygodni.

Jak działa radiofrekwencja?

Energia o częstotliwości radiowej, która, jak wykazano, powoduje uszkodzenia termiczne głęboko w skórze właściwej, może być dostarczana kilkoma metodami, w tym poprzez aplikację balonu termicznego, układy igieł o częstotliwości radiowej oraz urządzenia lasera frakcyjnego (Elite Laser & Cosmetic Center, 2011).

Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa – Kolejny przełom?

Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa (RF) to nowa technologia, która może być stosowana w leczeniu oznak starzenia się skóry na szyi i twarzy. Działa ona poprzez ogrzewanie skóry w celu stymulowania produkcji kolagenu i napinania tkanki podskórnej. Różni się to od tradycyjnych zabiegów RF, które podgrzewają głębsze warstwy skóry, aby spowodować skurczenie się kolagenu (czyli obkurczenie).

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa około 30 minut, a pacjent może potrzebować 1-3 zabiegów w ciągu kilku tygodni. Podczas zabiegu lekarz użyje małej igły, aby dostarczyć energię RF bezpośrednio do skóry. Podczas tego procesu może być odczuwane mrowienie lub kłucie, ale nie jest odczuwany ból. Następnie lekarz będzie poruszał się po różnych obszarach twarzy lub szyi za pomocą urządzenia przypominającego różdżkę, poddając każdy obszar działaniu żelu chłodzącego i sond ultradźwiękowych.

Gdzie zrobić taki zabieg?

Jeśli interesuje Cię frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa 3D Kraków może być dobrym miejscem. Jest to miasto, w którym znajdują się najlepsze kliniki w kraju. Więc jeśli chcesz mieć dobrze wykonany zabieg, to tylko Kraków!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co sprawić dziecku, aby poprzez zabawę mogło się rozwijać?
Co sprawić dziecku, aby poprzez zabawę mogło się rozwijać?
Zabawa wspiera rozwój emocjonalny, intelektualny, estetyczny, duchowy, jak i ruchowy dziecka. Uczy funkcjonowania w społeczeństwie, jak i nawiązywania relacji. Pomaga […]
Ostatnie wpisy