Szambo betonowe – czy to dobry pomysł?

Szambo betonowe – czy to dobry pomysł?
multitematyczny
Rynek budowlany
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szambo jest niezbędne wtedy, gdy nie mamy możliwości podłączenia się do miejskiej sieci kanalizacyjnej. Wobec tego na obrzeżach miast, na wsiach i wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości stworzenia kanalizacji ze względu na ukształtowanie terenu, montuje się szamba. Dawniej stosowano głównie wersje betonowe, dziś coraz częściej pojawiają się konstrukcje z tworzywa sztucznego. Czy wybór szamba betonowego to dobra decyzja? Sprawdzamy jakie zalety i wady posiada tego typu rozwiązanie.

Duża trwałość

Zacznijmy od zalet. Przede wszystkim szambo betonowe jest niezwykle trwałe. Potrafi służyć nawet przez kilkadziesiąt lat bezawaryjnie. Ścianki są na tyle grube, że nawet duży napór warstw ziemi wokół nie spowoduje ich uszkodzenia. Nie mają też szans tego zrobić korzenie drzew. Dodatkowo szamba betonowe są tańsze od tych z tworzywa sztucznego. Montuje je bardzo wiele firm, na przykład poniższa: http://szamba-betonowe-360.pl/slask/rybnik/. Jeżeli mieszkamy w Rybniku lub okolicach, możemy skorzystać z tej lub wielu innych podobnych ofert.

Same zalety?

Niestety szamba betonowe mają też wady. Przede wszystkim materiał do ich budowy (płyty betonowe lub kręgi) jest ciężki. Oznacza to problemy z transportem, jeżeli na miejscu mamy do czynienia z trudnym terenem. Szamba te nie są też w stu procentach szczelne, w przeciwieństwie do ich odpowiedników z tworzywa sztucznego. Konieczne jest też wybetonowanie dna, inaczej cała frakcja ciekła wsiąknie w ziemię i zawartości nie będzie dało się wybrać. Dlatego też należy wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw, wybierając konkretny typ szamba na naszą działkę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto się zdecydować na taką atrakcję jak pływanie jachtem po morzu lub oceanie?
Dlaczego warto się zdecydować na taką atrakcję jak pływanie jachtem po morzu lub oceanie?
Klasyczne plażowanie czy wakacje w hotelu to już przeżytek. Doskonałą alternatywą dla tych form wypoczynku jest czarter jachtu, który jest […]
Ostatnie wpisy