Szamba – wykonanie, rodzaje, zasada działania

Szamba – wykonanie, rodzaje, zasada działania
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każda posesja musi w jakiś sposób odprowadzać nieczystości. Jeśli działka ma możliwość podłączenia się do sieci kanalizacyjnej nie ma żadnego problemu. Trudności pojawiają się jednak w momencie, gdy jest to niemożliwe. W takiej sytuacji konieczna jest budowa specjalnego zamkniętego zbiornika, do którego trafiać będą wszystkie nieczystości, czyli szamba.

W jaki sposób wykonuje się szamba?

Na rynku znaleźć można szamba betonowe oraz plastikowe. Zbiorniki wykonane z tworzywa sztucznego odporne są na działanie czynników zewnętrznych. Cechują się one lekkością, dlatego nie ma problemu z ich transportem oraz montażem. Trzeba jednak pamiętać, że ze względu na swoją niską wagę materiał ten nie jest odporny na obciążenia. Oznacza to, że po takim zbiorniku wkopanym w ziemię nie można jeździć, czy też na nim parkować. Z tego też względu zdecydowanie większą popularnością cieszą się szamba betonowe.

Można wykonywać je na miejscu, czyli zalać betonem przygotowany wcześniej wykop lub dostarczyć go pod wskazany adres w postaci gotowego zbiornika jedno- lub dwukomorowego. Taki transport oraz montaż musi odbywać się przy udziale specjalistycznego sprzętu z uwagi na wagę takich pojemników. Ogromną zaletą szamb betonowych jest ich trwałość oraz fakt, że bez problemu można po nich jeździć nawet ciężkim sprzętem. Można więc wkopać go w miejsce przeznaczone np. na parking. Wszystkie nieczystości z gospodarstwa domowego trafią bezpośrednio do niego. Trzeba pamiętać tylko o regularnym jego opróżnianiu. Jeśli planujemy zakup takiego zbiornika warto zapoznać się z ofertą firmy Mamut-szamba betonowe to jej specjalność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Szykowne ubranka dla niemowlaka
Szykowne ubranka dla niemowlaka
Zazwyczaj staramy się, by nasz maluszek był ubrany wygodnie, w ciuszki bardzo dobrej jakości. Niejednokrotnie stawiamy klasę surowców ponad wygląd, […]
Ostatnie wpisy