Czym się przykryć w mroźną noc?

Czym się przykryć w mroźną noc?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Już niedługo rozpocznie się prawdziwa zima. Warto pamiętać wtedy o swoim komforcie. To właśnie dlatego dobór odpowiedniej kołdry lub koca jest tak istotny. Warto wziąć pod uwagę swoją wygodę, ale także odpowiednią izolację przed mrozami i na tej podstawie wybrać odpowiedni dla siebie rodzaj.

Koc, czy kołdra? Co lepiej sprawdzi się zimą?

Dużą popularnością cieszą się koce akrylowe. Są one bardzo grube i doskonale utrzymują ciepło, dzięki czemu nie ucieka ono na zewnątrz. Jednocześnie tego typu koce są miękkie w dotyku i bardzo puszyste. Koców akrylowych można używać nawet w mroźniejsze dni. Będą idealne do otulenia się podczas drzemki lub oglądania wieczornego filmu. Będą też dobrą alternatywą dla kołdry.

Warto jednak wspomnieć o tym, że także kołdry mogą być doskonałym wyborem na zimę. Wszystko zależne jest przede wszystkim od tego, jakie posiadają wypełnienie. Najlepszym wypełnieniem na zimę będzie bowiem wełna. Jest ona hipoalergiczna, a dodatkowo utrzymuje ciepło, pozwalając też skórze oddychać. Dzięki temu powierzchnia skóry nie jest spocona.

Dobrym wyborem będzie też kołdra z wypełnieniem z pierza. Będzie ona nieco cięższa, ale utrzyma ciepło na podobnym poziomie. Warto sprawdzić też kołdrę z puchu, który przeznaczony jest na zimę. Komfort i wygoda podczas spania gwarantowane! Kołdra z puchu sprawdzi się u osób z nawet silnymi alergiami i podrażnieniami skóry.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie atrakcje przygotować na przyjęcie urodzinowe swojej pociechy?
Jakie atrakcje przygotować na przyjęcie urodzinowe swojej pociechy?
Dla najmłodszych dzieci przyjęcie urodzinowe to wydarzenie, na które potrafią czekać z niecierpliwością przez cały rok. Wyczekują nie tylko prezentów, […]
Ostatnie wpisy