Pierścienie gumowe – oringi w przemyśle motoryzacyjnym – gdzie i dlaczego?

Pierścienie gumowe – oringi w przemyśle motoryzacyjnym – gdzie i dlaczego?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierścień gumowy jest elastycznym, sprężystym i giętkim materiałem, z którego można wykonać wiele różnych produktów. Pierścienie gumowe są używane w wielu branżach i zastosowaniach. W przemyśle motoryzacyjnym pierścienie gumowe są używane do uszczelniania części w maszynach wszelkiego rodzaju.

Uszczelnienie pierwszej klasy

Zastosowanie pierścieni gumowych wzrosło z czasem ze względu na ich elastyczność i cechy wytrzymałościowe, co czyni je idealnymi do uszczelniania elementów i układów, w których występuje ciągły ruch, takich jak w silnikach i skrzyniach biegów.

Istnieją dwa główne rodzaje pierścieni gumowych:

  • Pierwszy typ wykonany jest z kauczuku naturalnego o strukturze usieciowanej.
  • Drugi typ jest wykonany z gumy syntetycznej o strukturze zwulkanizowanej.

Oba typy mają zalety i wady. Kauczuk naturalny ma dobre właściwości mechaniczne i może być stosowany do uszczelniania w wysokiej temperaturze; kauczuk syntetyczny https://hupex.pl/wyroby-techniczne-gumowe-i-silikonowe/pierscienie-gumowe/oringi/ ma doskonałą odporność na olej, chemikalia i ozon. Jednak w wysokich temperaturach może nie być tak trwały, jak kauczuk naturalny.

Naprawdę bogata lista zastosowań

Pierścienie gumowe są głównie używane do uszczelniania w silnikach, skrzyniach biegów, pompach wspomagania kierownicy i innych częściach samochodów i ciężarówek. Najczęstszym zastosowaniem jest uszczelnianie obwodów hydraulicznych, takich jak układy hamulcowe.

Uszczelniają również płyn przekładniowy przed wyciekiem ze złączy między rurami lub wężami, czyniąc je szczelnymi w niskich temperaturach, jednocześnie umożliwiając przepływ płynu podczas pracy w wysokich temperaturach lub pod ciśnieniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Za pomocą jakich mebli zaaranżować przestrzeń ogrodu bądź tarasu?
Za pomocą jakich mebli zaaranżować przestrzeń ogrodu bądź tarasu?
Jak udekorować ogród lub taras meblami? Odpowiedź nie jest prosta, ponieważ istnieje wiele opcji. W tym artykule podamy kilka wskazówek, […]
Ostatnie wpisy