Słupki estetyczne – jakie mają zastosowanie na drodze?

Słupki estetyczne – jakie mają zastosowanie na drodze?
multitematyczny
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aby zapewnić bezpieczeństwo na drogach stosuje się różnego rodzaju rozgraniczenia przestrzeni dla różnych uczestników ruchu. Zazwyczaj jest to bariera między chodnikiem a ruchliwą jezdnią, dzięki której auta nie mogą zaparkować na chodniku, a w razie wpadnięcia w poślizg nie uderzą w idących nim pieszych. Czasami jednak takie metody nie muszą być stosowane, wystarczy rozgraniczenie czysto symboliczne, wspomagające np. zakaz parkowania na chodniku bądź poboczu. W tym celu można wykorzystać słupki elastyczne.

Wysoka trwałość

Gdy ktoś uderzy autem w barierę bądź stalowy słupek, ten ulega zniszczeniu. Trzeba go usunąć i wstawić nowy, bądź wymienić fragment pogiętej bariery. Wykorzystując słupki elastyczne, takie jak widoczne poniżej: https://sklep.szymkowiak.pl/pol_m_Slupki-elastyczne-487.html, unikamy powyższych problemów. Słupek po prostu odkształca się, a gdy pojazd cofnie wróci do swojego pierwotnego wyglądu. Jeżeli tylko nie dojdzie do bezpośredniego najechania kołem, słupek może wytrzymać nawet kilkaset takich uderzeń.

Brak szkód na aucie

Uderzenie w stalową barierę bądź stałe słupki jest zazwyczaj katastrofalne w skutkach dla portfela właściciela auta. Plastikowe zderzaki pękają jak szkło, a lakier z metalowych elementów zostaje bezlitośnie zdrapany, do gołej blachy. Naprawy kosztują nierzadko setki, jeśli nie tysiące złotych. Wykorzystując słupki elastyczne możemy złagodzić te konsekwencje dla kierowców. Nawet jeżeli ktoś nieopatrznie najedzie na słupek, na samochodzie nie zrobi to najmniejszego wrażenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie są sposoby przechowywania leków w domu?
Jakie są sposoby przechowywania leków w domu?
Leki powinny być przechowywane w chłodnym i suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego, ciepła i wilgoci. Powinny być […]
Ostatnie wpisy