Na co zwrócić uwagę wybierająć pellet?

Na co zwrócić uwagę wybierająć pellet?
multitematyczny
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pellet jest ekologicznym rodzajem paliwa, które staje się coraz popularniejszy ze względu na pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Może on jednak charakteryzować się różnymi parametrami. Z tego właśnie powodu warto dowiedzieć się, czym charakteryzuje się dobry pellet, aby był on wydajny. 

Jak wybrać dobrej jakości pellet?

Pellet musi być przede wszystkim dobrze dopasowany do rodzaju kotła, jaki posiadamy w domu. Do mniejszych pieców idealnym rozwiązaniem będzie ten o średnicy 6 mm, natomiast do większych przystosowane są granulki o średnicy 8 mm. Dobrej jakości pellet powinien także posiadać bardzo małą wilgotność. Im będzie jej mniej, tym moc cieplna oraz wydajność będą większe. Wydajne paliwo opałowe powinno również mieć niewielką zawartość popiołu. Dzięki temu, że będzie się on spalał praktycznie w całości nie będzie potrzeby częstego czyszczenia pieca. Nie może on także posiadać dużej ilości szkodliwych substancji, które podczas spalania będą uwalniane do atmosfery. Chcąc zakupić ten rodzaj paliwa opałowego trzeba znaleźć firmę specjalizującą się w sprzedaży pelletu Zielonka to jedna z miejscowości, w której takie znajdziemy. Warto zwrócić uwagę także na to, czy posiada on niezbędne certyfikaty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wykończenie wnętrz – dlaczego nie warto robić tego samemu?
Wykończenie wnętrz – dlaczego nie warto robić tego samemu?
Długotrwałe prace wykończeniowe niejednemu amatorowi projektowania wnętrz dały w kość. Niestety pozornie łatwa sztuka aranżacji może przysporzyć nam wielu kłopotów […]
Ostatnie wpisy