Jak wybrać odpowiednią długość zasłon i firan?

Jak wybrać odpowiednią długość zasłon i firan?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie nadal bardzo wiele osób aranżuje okna w tradycyjny sposób, czyli zakładając w nich zasłony lub firany. Tego rodzaju elementy wprowadzają bowiem do wnętrza przytulną oraz ciepłą atmosferę (w przeciwieństwie do rolet i żaluzji), a dodatkowo spełniają kilka istotnych funkcji praktycznych – przede wszystkim stanowią skuteczną barierę dla promieni słońca i wzroku sąsiadów. Wiele interesujących zasłon i firan o zróżnicowanej długości można znaleźć na https://magdalena24.pl/zaslony.

Bez pomiaru okna się nie obejdzie

Aby wybrać firany i zasłony o optymalnej długości, należy najpierw bardzo dokładnie zmierzyć ramię okienną wzdłuż oraz wszerz. Dodatkowo zaleca się dokonanie pomiaru karnisza, którego szerokość trzeba koniecznie pomnożyć razy dwa, ewentualnie dwa i pół – ale tylko wówczas, gdy zamierzamy kupić produkt o wyjątkowo finezyjnych marszczeniach. Jeśli zdecydujemy się na firanę lub zasłonę gotową, sięgającą do samej podłogi, to zamówmy wersję około 20-25 cm dłuższą aniżeli wynosi wysokość montażu karnisza.

Z kolei w przypadku szycia omawianych konstrukcji na zamówienie zastosujmy jedną z trzech kluczowych długości – do podłogi (uwzględniając 2 cm luzu bezpośrednio nad dywanem), do parapetu albo nieznacznie poniżej linii parapetu. Pozostałe istotne czynniki wyboru to m.in. wystrój danego pomieszczenia i przeznaczenie zasłon – chodzi o to, czy mają być wyłącznie elementem dekoracyjnym, czy mają też skutecznie zaciemniać wnętrze. Dodajmy, że najłatwiej jest dopasować zasłony i firany do okien średniej wielkości (ani za dużych, a ni za małych).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sprawdzona firma sprzedające części samochodowe
Sprawdzona firma sprzedające części samochodowe
Zakup części do samochodów jest bardzo często sporym wydatkiem. Niestety regularne naprawy auta są konieczne, aby utrzymać je w dobrym […]
Ostatnie wpisy