Samolot czy samochód – który środek transportu wybrać na wakacje z całą rodziną?

Samolot czy samochód – który środek transportu wybrać na wakacje z całą rodziną?
multitematyczny
Hobby/podróże i sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy wybraliśmy już miejsce, w którym chcemy spędzać wakacje, powinniśmy zastanowić się nad środkiem transportu. Wybór tego nieodpowiedniego może nam bowiem zepsuć cały wypad. Nie ma nic gorszego, niż to, gdy początek wakacji spędzimy w hotelowym pokoju zmęczeni i z obolałą głową. Do tego dochodzi jeszcze perspektywa podobnego powrotu. Czym zatem podróżować, aby uniknąć tego typu niespodzianek? Jaki środek transportu wybrać?

Czy latanie samolotem jest najlepszym sposobem dotarcia na wakacje?

Podróżując w dalekie miejsca, najczęściej wybieramy samolot. Główną zaletą tego środka transportu niewątpliwie jest jego szybkość. W parę godzin jesteśmy w stanie dotrzeć w naprawdę bardzo oddalone miejsca. Powinniśmy jednak pamiętać, iż latanie samolotem ma swoje wady. Przede wszystkim musimy dostosować się do rozkładu lotów i wcześniej zarezerwować miejsce. Nie możemy wsiąść, kiedy chcemy i po prostu polecieć. Lotniska z reguły zlokalizowane są w znacznych odległościach od atrakcji turystycznych. Z tego powodu musimy zorganizować sobie transport na lotnisko i z lotniska.

Podróżowanie samochodem – pozorna wygoda

Wygodniejszą opcją, niż samolot, wydaje się samochód. Wybierając go, możemy wyjechać o dogodnej dla nas porze. Dodatkowo jest znacznie tańszy i zazwyczaj umożliwia zabranie większej ilości bagażu. Niewątpliwym atutem transportu samochodowego jest to, że doprowadzi nas bezpośrednio do celu. Należy jednak pamiętać, że centra miast – o ile tam się udajemy – z reguły są zakorkowane, a parkowanie tam jest płatne. Poza tym jesteśmy zmuszeni prowadzić, przez co zmęczeni przez co po dotarciu do celu musimy odpocząć po podróży i tym sposobem tracimy pierwszy dzień wakacji.

Kamper – przenośny dom na kółkach

Najlepszym rozwiązaniem na bolączki jazdy samochodem jest wynajem kampera. Co prawda sami musimy go prowadzić, ale możemy nocować w dowolnym miejscu. Taka podróż jest zdecydowanie mniej uciążliwa. Dodatkowo przystanki w ciekawych miejscach bardzo uatrakcyjnią nasze wakacje. Warto dorzucić, iż kamper jest dużo bardziej pakowny, niż zwykły samochód osobowy i daje więcej przestrzeni dla wszystkich osób, z którymi jedziemy. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sprawdzona firma sprzedające części samochodowe
Sprawdzona firma sprzedające części samochodowe
Zakup części do samochodów jest bardzo często sporym wydatkiem. Niestety regularne naprawy auta są konieczne, aby utrzymać je w dobrym […]
Ostatnie wpisy