Sagrada Familia – najsłynniejsza budowla w Barcelonie

Sagrada Familia – najsłynniejsza budowla w Barcelonie
multitematyczny
Hobby/podróże i sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sagrada Familia to jedna z najpopularniejszych budowli na świecie, która swoją nietypową architekturą oraz historią przyciąga do Barcelony miliony turystów rocznie. Świątynia posiadająca elementy zarówno gotyckie jak i secesyjne, zbudowana jest na planie krzyża. Jest to najpopularniejszy budynek w całej Barcelonie, którego budowa trwa nieprzerwanie od 1882 roku. 

Geniusz architektury

Architektura XXI wieku znacząco różni się od tej, w której stylu budowana jest Sagrada Familia. Bazylika została zaprojektowana przez cenionego hiszpańskiego architekta oraz inżyniera – Antonio Gaudiego – który znany był ze swoich nietypowych oraz niepowtarzalnych projektów. Sagrada Familia jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych oraz nietypowych budowli na świecie, która budzi wśród turystów oraz znawców sztuki skrajne emocje.

Sagrada Familia – dzisiaj i jutro

Plany budowli ulegały zmianom kilkukrotnie, została jednak zachowana koncepcja odwołania się do czterech królestw, takich jak rośliny, zwierzęta, minerały oraz człowiek. Obecnie do budowy bazyliki wykorzystywane są komputery, które mają pomóc w zakończeniu budowy, która będzie w największym możliwym stopniu odwzorowaniem projektu Gaudiego. Zakończenie budowy planowane jest na 2026 rok, niewykluczone jednak, że czas ten może się wydłużyć. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Akcesoria ułatwiające korzystanie z tabletu
Akcesoria ułatwiające korzystanie z tabletu
Tablety to urządzenia elektroniczne zastępujące w wielu sytuacjach laptopy, ale jednocześnie znacznie od nich mniejsze i poręczniejsze. Służą m.in. do […]
Ostatnie wpisy