Jakie kroki trzeba podjąć, aby wybudować własny kort tenisowy?

Jakie kroki trzeba podjąć, aby wybudować własny kort tenisowy?
multitematyczny
Hobby/podróże i sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gra w tenisa to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Ten rodzaj aktywności fizycznej wpływa doskonale na kondycję fizyczną oraz ogólne samopoczucie. Do gry w tenisa potrzeby jest profesjonalny kort z odpowiednią nawierzchnią. Dobrym pomysłem jest zbudowanie go na terenie własnej posesji, dzięki czemu w dowolnej chwili będzie można zagrać w ulubioną grę.

Jak przebiega budowa kortu do gry w tenisa?

Niezbędne jest przede wszystkim posiadanie odpowiedniego kawałka terenu, na którym może zostać usytuowany kort. Nachylenie powinno być jednakowe na całej jego długości, a ogólne jego wymiary wynoszą 23,77×8,23m. Powinien być on ustawiony w taki sposób, aby w żadnym momencie dnia graczom prosto w oczy nie świeciło słońce. Trzeba pomyśleć również o dobrej jakości oświetleniu, które zapewni komfortowe warunki do gry. Bardzo istotny jest także rodzaj nawierzchni, jaki na nim zastosujemy. Najpopularniejsza jest zdecydowanie sztuczna trawa. Można je pokryć także mączką ceglaną, co zdecydowanie jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Budowa kortu tenisowego to poważne i dość kosztowne przedsięwzięcie, dlatego aby mieć pewność, że przebiegnie ono zgodnie z planem trzeba wybrać sprawdzoną firmę specjalizującą się w tego typu usługach.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najdalsze zakątki świata – jakie kraje powinny znaleźć się na mapie prawdziwych podróżników?
Najdalsze zakątki świata – jakie kraje powinny znaleźć się na mapie prawdziwych podróżników?
Miłośnicy podróży coraz częściej decydują się na odwiedzenie egzotycznych zakątków świata. Są one doskonałą alternatywą dla miejsc popularnych wśród turystów, […]
Ostatnie wpisy