Pomysłowe sposoby na aranżację nietuzinkowej kuchni

Pomysłowe sposoby na aranżację nietuzinkowej kuchni
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kuchnie, które mają nieszablonowy kształt, zmieniony układ czy inne odstępstwa od normy zwykle można uznać za nietypowe, a tym samym ciekawe do aranżacji. Przykładem oryginalnego ułożenia może być kuchnia o pokroju wielokąta. Nietypowe są także pomieszczenia przechodnie, w których należy rozwiązać problem zwiększonej liczby drzwi. Zwielokrotnione okna także mogą okazać się problematyczne. Wykorzystując potencjał tego typu odmienności, można jednak stworzyć całkiem ciekawą aranżację. Stawiając na jeden element, jakim mogą być płytki np. z podanej witryny https://domus-sklep.pl/8-plytki-kuchenne, a także kolory czy układ.

Wyzwanie architektoniczne

W przypadku aranżowania wysokich pomieszczeń, z przeszkleniami, skosami, warto wykorzystać jej przestrzeń i utrzymać wrażenie przestronności. Zabudowując meblami obszar od podłóg do sufitu można jednak kuchnię nieco zmniejszyć. Podobną rolę odgrywać będzie zestawienie ze sobą ciemnych kolorów. Z kolei na niewielkim metrażu można wykorzystać zabudowę kuchenną, która jest skośna, powiększając tym samym przestrzeń kuchni. Zbliżony efekt można osiągnąć stosując barek lub półwysep kuchenny. Aby uzyskać wyjątkowy klimat, można z kolei sięgnąć po elementy starszego wystroju (wygodna ławka, stylowy fotel, tapicerowana sofa), które można także połączyć z nowoczesnymi elementami wystroju wnętrz. Dzięki temu można przełamać obowiązujące schematy i tym samym wykorzystać zalegające pamiątki lub zakupione na targu staroci przedmioty, a także podkreślić indywidualny charakter wnętrza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Stacja robocza – czym jest i jakie jest jej zastosowanie
Stacja robocza – czym jest i jakie jest jej zastosowanie
Czym są stacje robocze? Komputery to urządzenia, które są powszechnie wykorzystywane zarówno w pracy, jak i w domu. W zależności […]
Ostatnie wpisy