Najlepsze sposoby na walkę z owadami w mieszkaniu

Najlepsze sposoby na walkę z owadami w mieszkaniu
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Komary i muchy potrafią naprawdę uprzykrzyć życie. Ich obecność w mieszkaniu jest bardzo uciążliwa, a może być również dotkliwa – w przypadku ukąszenia komara. Niestety, w sezonie wiosennym i letnim, niemożliwe jest uniknięcie owadów. W końcu okna są otwarte niemal cały czas, a zaprzestanie wietrzenia mieszkania nie jest dobrym pomysłem. Co zatem można zrobić?

Środki chemiczne i lepy – uważajmy na nie

Walka z owadami nie jest prosta. Kiedy już znajdą się w mieszkaniu, można się ich pozbyć na trzy podstawowe sposoby. Pierwszy, to tradycyjne, ręczne łapki na owady, które – trzeba przyznać – są mało skuteczne i wymagają ciągłego bycia w gotowości oraz wypatrywania owadów. Mniej angażującą metodą są lepy na  muchy, które jednak prezentują się wyjątkowo mało estetycznie. I ostatnie – środki chemiczne. Trzeba tylko pamiętać, że są one bardzo silne i działają drażniąco na drogi oddechowe. Po ich zastosowaniu konieczne jest wietrzenie mieszkania, nie są więc najlepszym pomysłem w przypadku alergików, osób wrażliwych oraz jeśli w domu mieszkają małe dzieci.

Zablokujmy im dostęp do domu – moskitiery

Najlepiej byłoby zatem wcale nie wpuszczać owadów do swojego mieszkania. I całe szczęście, jest to możliwe. Wystarczy zamontować w oknach moskitiery, te dostępne na https://rolety24.net/Moskitiera-ramkowa-do-okna. Siatka, z bardzo drobnym splotem nie dopuści do przedostania się nawet najmniejszych owadów do wewnątrz. Jednocześnie jest niemal niewidoczna oraz zapewnia odpowiednią wentylację. Takie moskitiery są też bardzo proste w montażu i każdy poradzi sobie z ich właściwym umieszczeniem w ramie okiennej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co warto wiedzieć przed założeniem klimatyzacji w domu?
Co warto wiedzieć przed założeniem klimatyzacji w domu?
Wysokie temperatury, z jakimi mamy do czynienia w sezonie letnim znacznie utrudniają funkcjonowanie w mieszkaniach zlokalizowanych w budynkach wielorodzinnych. Aby […]
Ostatnie wpisy