Czy zakup filtrów do wody to dobra inwestycja?

Czy zakup filtrów do wody to dobra inwestycja?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Woda, która dopływa do naszych domów z miejskiego wodociągu, nie zawsze jest najlepszej jakości. Bywa, że znajdują się w niej zanieczyszczenia, które łatwo mogą zatkać sitka w kranach. Intensywnie chlorowana woda wydaje z siebie nieprzyjemny zapach, co jest mocno zauważalne zwłaszcza w okresie zimowym.

Pozbywamy się zanieczyszczeń

Aby z kranu nie wylatywały zanieczyszczenia, najlepiej jest zainstalować tradycyjny filtr z drobną siatką. Można go zamontować albo na wejściu z wodociągu do domowej sieci, albo też indywidualnie pod każdym punktem czerpalnym. Jednak nawet pomimo tego niektóre elementy mogą się przedostawać dalej, dlatego jeśli taką wodę wlewamy choćby do ekspresu do kawy, to może dojść do jego uszkodzenia.

Na szczęście w handlu dostępne są specjalne filtry do ekspresów, które uniemożliwiają dostanie się zanieczyszczeń w głąb systemów urządzenia. Dzięki ich stosowaniu nasz sprzęt do przygotowywania kawy będzie zawsze w pełni sprawny i wytwarzał dobrej jakości napoje.

Usuwamy brzydki zapach

Jeśli woda wypływająca z kranu trąci brzydkim zapachem, to znaczy że musi być intensywnie chlorowana. Dzięki temu można pozbyć się z niej różnych zarazków i bakterii, ale niestety chlor wydaje z siebie bardzo nieprzyjemną woń. Można pozbyć się go stosują filtry węglowe.

W tym celu powinniśmy zamontować na przykład filtr Brita Maxtra, który dobrze radzi sobie w takiej sytuacji. Zapach powinien zostać znacznie zneutralizowany, a my będziemy mogli odetchnąć z ulgą, zamiast zatykać nos przy zlewie bądź umywalce.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wynajem busów dla osób niepełnosprawnych
Wynajem busów dla osób niepełnosprawnych
Osoby niepełnosprawne nie mają łatwego życia. Mimo, że żyjemy w nowoczesnym i rozwijającym się świecie, wiele miejsc jest wciąż nieprzystosowanych […]
Ostatnie wpisy