Podstawowe informacje o Arduino Mega

Podstawowe informacje o Arduino Mega
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z najbardziej uniwersalnych mikrokontrolerów jest Arduino Mega. Wynika to m.in. z dużej liczby złącz, które znajdują się na płytce rozwojowej. Jej zakup wiąże się z nieco większym wydatkiem niż w przypadku standardowych wersji Arduino, jednak za wyższą cenę użytkownik otrzymuje szersze możliwości wykorzystania.

Parametry techniczne Arduino Mega

Opisywana płytka rozwojowa w wersji 2560 REV3 ma wbudowane aż 54 cyfrowe wejścia i wyjścia. 15 z nich są to tak zwane wyjścia PWM, służące m.in. do sterowania silnikami. Na pokładzie jest również 16 analogowych wejść. Maksymalne taktowanie zegara wynosi 16 MHz. Arduino Mega ma 8 kB wbudowanej pamięci operacyjnej SRAM, a także 256 kB szybkiej pamięci typu Flash. Płytka rozwojowa jest w pełni kompatybilna z interfejsem UART, SPI i 12C. Aby bezpiecznie zasilać Arduino Mega należy używać zasilaczy oferujących napięcie, mieszczące się w zakresie od 7 do 12 V. Wymiary złącza DC przedstawiają się następująco: długość 5,5 mm, średnica 2,1 mm. Na worldofarduinogeeks.com można znaleźć przydatne informacje na jego temat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego do ocieplania budynków warto stosować piankę poliuretanową?
Dlaczego do ocieplania budynków warto stosować piankę poliuretanową?
Pianka poliuretanowa to rozwiązanie, które zapewni nam najlepszą termoizolację w przestrzeniach użytkowych. Materiał ten świetnie utrzyma ciepło w okresie zimowym […]
Ostatnie wpisy