Podstawowe informacje o Arduino Mega

Podstawowe informacje o Arduino Mega
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z najbardziej uniwersalnych mikrokontrolerów jest Arduino Mega. Wynika to m.in. z dużej liczby złącz, które znajdują się na płytce rozwojowej. Jej zakup wiąże się z nieco większym wydatkiem niż w przypadku standardowych wersji Arduino, jednak za wyższą cenę użytkownik otrzymuje szersze możliwości wykorzystania.

Parametry techniczne Arduino Mega

Opisywana płytka rozwojowa w wersji 2560 REV3 ma wbudowane aż 54 cyfrowe wejścia i wyjścia. 15 z nich są to tak zwane wyjścia PWM, służące m.in. do sterowania silnikami. Na pokładzie jest również 16 analogowych wejść. Maksymalne taktowanie zegara wynosi 16 MHz. Arduino Mega ma 8 kB wbudowanej pamięci operacyjnej SRAM, a także 256 kB szybkiej pamięci typu Flash. Płytka rozwojowa jest w pełni kompatybilna z interfejsem UART, SPI i 12C. Aby bezpiecznie zasilać Arduino Mega należy używać zasilaczy oferujących napięcie, mieszczące się w zakresie od 7 do 12 V. Wymiary złącza DC przedstawiają się następująco: długość 5,5 mm, średnica 2,1 mm. Na worldofarduinogeeks.com można znaleźć przydatne informacje na jego temat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie materiały idealnie się sprawdzą, jako forma dekoracji naszego ogrodu?
Jakie materiały idealnie się sprawdzą, jako forma dekoracji naszego ogrodu?
Materiały, których użyjesz do swojego ogrodu, będą zależeć od rodzaju ogrodu, który masz. Możesz wybierać spośród różnych rodzajów materiałów, które […]
Ostatnie wpisy