Parametry, na które należy zwrócić uwagę, kupując samochód z drugiej ręki

Parametry, na które należy zwrócić uwagę, kupując samochód z drugiej ręki
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Przy zakupie używanego samochodu musisz wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Najlepiej przygotuj się jeszcze przed spotkaniem ze sprzedającym. Sprawdzając poniższe parametry, możesz zyskać dobre pole do prowadzenia negocjacji.

Cztery czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy kupnie samochodu z drugiej ręki

Sprawdź, czy nie ma wycieków. Zajrzyj pod samochód i sprawdź, czy na ziemi nie ma wycieków oleju lub płynu chłodniczego. Podnieś maskę i poszukaj oznak przeciekającego oleju na silniku. Sprawdź poziom płynów w zbiornikach oraz oleju. Jeśli któryś z nich jest niski, może to być spowodowane wyciekiem.

Zbadaj karoserię. Lekkie stukanie w samochód pomoże ustalić, czy auto miało wypadek i było naprawiane. Jeśli stukniesz w lakier i usłyszysz głuchy dźwięk różniący się od innych elementów karoserii, istnieje szansa, że auto zostało naprawione. Pojedynczo występujące defekty nie muszą świadczyć o tym, że samochód brał udział w poważnym wypadku.

Sprawdź wnętrze samochodu. Nie spodziewaj się, że wnętrze będzie idealnie zadbane w środku, jednak przyjrzyj się mu dokładnie. Szukaj poważnych uszkodzeń. Skup się na podartych siedzeniach, oparciach i kierownicy. Upewnij się, że w środku nie ma żadnych zapachów ani plam.

Przetestuj pojazd. Zabranie samochodu kupowanego z drugiej ręki na jazdę próbną to jedna z najważniejszych rzeczy do zrobienia. Słuchaj uważnie wszelkich dziwnych dźwięków, takich jak stukanie silnika, piszczących kół i amortyzatorów. Zwróć uwagę na sposób, w jaki samochód się porusza. Jak reaguje układ kierowniczy i zawieszenie? Czy skrzynia biegów pracuje płynnie? Naprawa jednej z wymienionych części może być bardzo kosztowna. Lepiej się upewnić, zanim zabierzesz samochód ze sobą.

Nie bagatelizuj przeczucia

Kupno samochodu to poważna sprawa. Często samochód to zakup na lata. Oszczędność pieniędzy jest kluczowym aspektem każdego zakupu, dlatego też dobrym miejscem na rozpoczęcie poszukiwań jest skup aut. Nie ma nic złego w kupowaniu używanych samochodów, o ile jesteś w stanie poświęcić odpowiednią ilość czasu na ich dokładne sprawdzenie przed dokonaniem ostatecznego wyboru. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas i nerwy, możesz zaufać firmom, zajmującym się dostarczaniem aut z drugiej ręki zawodowo.

W takim wypadku zajrzyj na https://www.auto-kurek.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak uczyć przedszkolaków bezpieczeństwa na drodze?
Jak uczyć przedszkolaków bezpieczeństwa na drodze?
Edukacja elementarna jest niesamowicie istotna. To właśnie w wieku przedszkolnym dzieci odbierają najwięcej bodźców ze środowiska i powoli kształtują swój […]
Ostatnie wpisy