Kiedy warto zainwestować w opony poliuretanowe do robota?

Kiedy warto zainwestować w opony poliuretanowe do robota?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Poliuretan to grupa związków, do produkcji których wykorzystuje się odpady pochodzące z ropy naftowej. Te materiały służą m.in. do produkcji opon. Ich niewątpliwą zaletą jest niska masa i dobra przyczepność do gładkich powierzchni. Z tego powodu opony poliuretanowe są wykorzystywane m.in. w robotach przeznaczonych do wyścigów.

Wybrane zalety opon poliuretanowych

Opisywane opony mogą być z powodzeniem wykorzystywane zarówno w profesjonalnych, jak i stricte amatorskich projektach. Świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie przede wszystkim liczy się trakcja. Są montowane m.in. w robotach przeznaczonych do walki z innymi robotami. Ponadto używa się ich we wspomnianych wcześniej robotach wyścigowych.

Opony poliuretanowe gwarantują świetną przyczepność nie tylko na prostych drogach, ale przede wszystkim w ostrych zakrętach. Zapewniają dobrą trakcję, nawet w przypadku bardzo śliskich powierzchni. W zależności od gabarytów i przeznaczenia robota, można zastosować węższą lub szerszą oponę, która dodatkowo poprawi przyczepność i jednocześnie nie wpłynie na układ kierownicy. Więcej na ich temat można przeczytać na robotsroom.com.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wiosenne kreacje dla puszystych
Wiosenne kreacje dla puszystych
Wiosna to pora roku, podczas której przyroda budzi się do życia, a my możemy cieszyć się większą ilością promieni słonecznych […]
Ostatnie wpisy