PAL czy NTSC – w jakim standardzie nagrywać dronem?

PAL czy NTSC – w jakim standardzie nagrywać dronem?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Spora większość dronów umożliwia wybór formatów nagrywania wideo. Użytkownicy mogą zdecydować się na format PAL i NTSC. Co oznaczają te skróty i z czym wiąże się wybór konkretnego formatu rejestrowania ujęć?

Podstawowe informacje o formatach wideo

Standard NTSC to amerykański system telewizyjny, obecny także w niektórych krajach Azji. Wybierając tę opcję w bezzałogowym statku powietrznym, wideo będzie nagrywane w 30 lub wielokrotności 30 klatek na sekundę. Ta liczba wynika z częstotliwości napięcia elektrycznego, które wynosi 60 Hz. Z kolei w Europie obowiązujący standard to PAL. Wybierając tę opcję, materiał będzie nagrywany w 25 lub wielokrotności 25 klatek na sekundę. Wynika to z częstotliwości prądu, która w Europie wynosi 50 Hz. W przypadku gdy operator drona ustawi nieprawidłowy standard, wówczas w pomieszczeniu obraz może zacząć migotać. Kolejne pytanie dotyczy liczby klatek. W tym przypadku zasada jest prosta. Jeżeli w postprodukcji chcemy spowolnić ujęcie, jednocześnie zachowując jego płynność, należy ustawić m.in. 50 kl/s.  Na worldofrcdrones.com dostępne są szczegółowe informacje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie są rodzaje zaworów wodnych?
Jakie są rodzaje zaworów wodnych?
Rodzaj zaworu wodnego, który wybierzesz dla swojego domu, zależy od rodzaju systemu hydraulicznego, który posiadasz. Istnieją trzy podstawowe rodzaje zaworów […]
Ostatnie wpisy