PAL czy NTSC – w jakim standardzie nagrywać dronem?

PAL czy NTSC – w jakim standardzie nagrywać dronem?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Spora większość dronów umożliwia wybór formatów nagrywania wideo. Użytkownicy mogą zdecydować się na format PAL i NTSC. Co oznaczają te skróty i z czym wiąże się wybór konkretnego formatu rejestrowania ujęć?

Podstawowe informacje o formatach wideo

Standard NTSC to amerykański system telewizyjny, obecny także w niektórych krajach Azji. Wybierając tę opcję w bezzałogowym statku powietrznym, wideo będzie nagrywane w 30 lub wielokrotności 30 klatek na sekundę. Ta liczba wynika z częstotliwości napięcia elektrycznego, które wynosi 60 Hz. Z kolei w Europie obowiązujący standard to PAL. Wybierając tę opcję, materiał będzie nagrywany w 25 lub wielokrotności 25 klatek na sekundę. Wynika to z częstotliwości prądu, która w Europie wynosi 50 Hz. W przypadku gdy operator drona ustawi nieprawidłowy standard, wówczas w pomieszczeniu obraz może zacząć migotać. Kolejne pytanie dotyczy liczby klatek. W tym przypadku zasada jest prosta. Jeżeli w postprodukcji chcemy spowolnić ujęcie, jednocześnie zachowując jego płynność, należy ustawić m.in. 50 kl/s.  Na worldofrcdrones.com dostępne są szczegółowe informacje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Usługi logistyczne – co warto wiedzieć?
Usługi logistyczne – co warto wiedzieć?
Usługi logistyczne są podstawą każdego biznesu, dużego czy małego. Jeśli się nad tym zastanowić, logistyka to coś więcej niż tylko […]
Ostatnie wpisy