Oznaczenia dla osób niewidomych w miejscach publicznych

Oznaczenia dla osób niewidomych w miejscach publicznych
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zarówno osoby niedowidzące jak i niewidome spotykają się na co dzień z różnego rodzaju utrudnieniami. Samo wyjście do sklepu, przychodni czy urzędu, wymaga pokonania wielu niedogodności. Nie ma możliwości usunięcia wszystkich przeszkód, które czyhają na takich ludzi. Ale można im wcześniej zasygnalizować, przed czym muszą się mieć na baczności. Do tego celu używa się różnego rodzaju oznakowania, które pomaga bezpiecznie przemieszczać się po okolicy.

Skuteczna pomoc dla niewidomych

Trzeba przyznać, że wypadku osób niewidomych lub słabowidzących pewnym rozwiązaniem jest pomoc kogoś z rodziny. Znajomy również może wesprzeć podczas poruszania się w terenie. Ale nie zawsze można liczyć na taką przysługę. Żyjemy w czasach, gdy większość ludzi jest ogromnie zaganiana. Z kolei wynajem kogoś, to kosztowne wsparcie. Sporą pomocą w tej kwestii są oznaczenia dla osób niewidomych, które można zakupić w takich punktach na rynku jak http://www.altix.pl/pl/tyflografika-drukarnia/oznaczenia-dla-niewidomych-i-niedowidzacych/ produkujące tego typu asortyment.

Bezpieczeństwo i swoboda

Oznaczenia dla niewidomych zapewniają bezpieczeństwo i umożliwiają swobodne przemieszczanie się w miejscach publicznych. W tym celu stosuje się różnego rodzaju elementy. Należą do nich specjalne pasy, ścieżki, linie czy guzki. Produkowane są też tak zwane pinezki, stosowane na poziomych powierzchniach, dzięki czemu osoby słabowidzące mają większą orientację w terenie. Bardzo istotną cechą tego typu oznakowania jest to, że można ich używać na wszelkiego rodzaju nawierzchniach, takich jak asfalt, beton, ceramika i wiele innych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaki sposób poszerzać wiedzę dotyczącą programowania?
W jaki sposób poszerzać wiedzę dotyczącą programowania?
Nauka programowania jest postrzegana jako zajęcie trudne i wymagające. Z pewnością jest w tym wiele racji, bo wymaga ono zaangażowania […]
Ostatnie wpisy