Jak stymulować rozwój swojego 2-letniego dziecka?

Jak stymulować rozwój swojego 2-letniego dziecka?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dziecko w wieku dwóch lat potrzebuje sporo bodźców aktywujących, które wpłyną pozytywnie na jego rozwój. Już od pierwszych dni życia pociechy, powinniśmy zwracać uwagę, na podsuwane zabawki. Zrezygnujmy z elektronicznych, hałasujących gadżetów, które niestety wbrew temu, co mówią producenci, nie wnoszą nic wartościowego, a postawmy na drewniane układanki, puzzle, czy też gry logiczne dostępne na wymienionej stronie internetowej https://kidspace-shop.com/zabawki-edukacyjne-dla-2-latka/. To ogromny wybór dobrych jakościowo produktów dla świadomych rodziców.

Doskonały pomysł na prezent

Grające, śpiewające i błyskające mnóstwem kolorów zabawki są dla dziecka ciekawe tylko przez chwilę, a na dodatek nie rozwijają żadnych umiejętności. Ponadto mogą wpłynąć negatywnie na jakość snu maluszka. Zdecydowanie lepiej zafundować zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom coś, co poruszy ich wyobraźnię oraz nakłoni do szukania rozwiązań. Świetnie egzamin zdadzą tu układanki w postaci równoważni, sortery i inne zabawki edukacyjne. Rozwiną one zdolność logicznego myślenia, drobną motorykę, ale także pomogą w nauce kolorów, kształtów, czy innych przydatnych dziecku zagadnień. Klasyczne klocki albo ich wersja sensoryczna będzie idealnym pomysłem na prezent pod choinkę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy czytamy książki?
Kiedy czytamy książki?
Kiedy byliśmy w wieku szkolnym, zapewne wiele osób usłyszało kiedyś od swoich rodziców „Idź poczytaj książkę, na pewno Ci to […]
Ostatnie wpisy