Aeropress – czym jest i jak przygotować w nim kawę?

Aeropress – czym jest i jak przygotować w nim kawę?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aeropress to urządzenie, które często stosowane jest przez miłośników kawy. Jest ono proste w obsłudze i tanie, a pozwala przygotować aromatyczny napar jak z ekspresu. Zakup aeropressu jest polecany zarówno amatorom, jak i profesjonalistom. Parzenie kawy w tym urządzeniu jest szybkie, a gotowy napar przeciska się do filiżanki pod ciśnieniem. Wówczas fusy zostają na filtrze i można cieszyć się gładkim, pobudzającym napojem.

Jak zaparzyć dobrą kawę w swoim domu?

Urządzenie to jest w pełni mobilne, dzięki czemu można zabrać je ze sobą na wyjazd. Przygotowując swój ulubiony napój w domu, warto wybierać kawy ziarniste i tuż przed parzeniem je zmielić. Dzięki temu napar będzie wyjątkowo aromatyczny. Zachowa również swoje właściwości pobudzające. Nie można zapomnieć o zastosowaniu filtrów do aeropressu, na których zatrzymają się fusy. Niewielką ilość zmielonych ziaren należy zalać gorącą wodą i odczekać około dwie minuty. Niektórzy stosują również wstępne parzenie w niewielkiej ilości wody. Przygotowaną kawę przeciska się za pomocą tłoczka do filiżanki. Uzyskany tym sposobem napój jest klarowny i zachowuje swoje walory smakowe. Kawa z aeropressu jest świetną alternatywą dla naparu przygotowywanego w ekspresie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy warto skorzystać z usług psychologa?
Kiedy warto skorzystać z usług psychologa?
Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, kogo zapytasz. Niektórzy ludzie uważają, że każdy, kto szuka terapeuty jest szalony, podczas […]
Ostatnie wpisy