O czym pamiętać, budując stronę www?

O czym pamiętać, budując stronę www?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób chce dzisiaj posiadać własną stronę www. Na szczęście, jej zbudowanie nie jest rzeczą tak skomplikowaną, jak mogłoby się wydawać laikom. Wystarczy posiadać podstawową wiedzę z dziedziny informatyki oraz użyć nieco logicznego podejścia, by nawet samodzielnie postawić stronę na serwerze. W tym celu potrzebny nam będzie hosting www, który należy zakupić.

Możemy zdecydować się zarówno na roczny, jak i miesięczny abonament – wszystko zależy od naszych potrzeb i tego, przez jak długi okres planujemy prowadzić nasz serwis. Gdy decydujemy się na założenie jednej, lub większej ilości stron, trzeba wybrać też dla nich domeny – powinny być one stosunkowo łatwe do zapamiętania i nie posiadać zbyt wielu kropek, myślników. O ile takie domeny były używane dawniej, dziś użytkownik woli mieć wygodę, dlatego adres musi być zarówno łatwy do skojarzenia, jak i wpisania w przeglądarkę internetową.

Kolejne kroki

Po tym, jak nabędziemy już domenę, trzeba postawić stronę na serwerze oraz wybrać szablon, na którym będzie postawiona. Dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z witrynami internetowymi najlepszym wyborem będzie WordPress. Jest to całkowicie darmowa platforma, która umożliwia samodzielne umieszczenie strony w internecie oraz wybór jednego z wielu dostępnych szablonów. Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest fakt, że w sieci znajdziemy mnóstwo poradników, gdzie w prosty sposób wytłumaczone jest, jak samodzielnie umieścić stronę w internecie. Możemy zatem spokojnie sobie z tym poradzić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak szybko i sprawnie sprzedać zadłużoną nieruchomość?
Jak szybko i sprawnie sprzedać zadłużoną nieruchomość?
Sprzedaż zadłużonej nieruchomości nie jest prostym zadaniem. Najwięcej trudności pojawia się wtedy, gdy właścicielowi zależy na tym, aby jak najszybciej […]
Ostatnie wpisy