O czym pamiętać, budując stronę www?

O czym pamiętać, budując stronę www?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób chce dzisiaj posiadać własną stronę www. Na szczęście, jej zbudowanie nie jest rzeczą tak skomplikowaną, jak mogłoby się wydawać laikom. Wystarczy posiadać podstawową wiedzę z dziedziny informatyki oraz użyć nieco logicznego podejścia, by nawet samodzielnie postawić stronę na serwerze. W tym celu potrzebny nam będzie hosting www, który należy zakupić.

Możemy zdecydować się zarówno na roczny, jak i miesięczny abonament – wszystko zależy od naszych potrzeb i tego, przez jak długi okres planujemy prowadzić nasz serwis. Gdy decydujemy się na założenie jednej, lub większej ilości stron, trzeba wybrać też dla nich domeny – powinny być one stosunkowo łatwe do zapamiętania i nie posiadać zbyt wielu kropek, myślników. O ile takie domeny były używane dawniej, dziś użytkownik woli mieć wygodę, dlatego adres musi być zarówno łatwy do skojarzenia, jak i wpisania w przeglądarkę internetową.

Kolejne kroki

Po tym, jak nabędziemy już domenę, trzeba postawić stronę na serwerze oraz wybrać szablon, na którym będzie postawiona. Dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z witrynami internetowymi najlepszym wyborem będzie WordPress. Jest to całkowicie darmowa platforma, która umożliwia samodzielne umieszczenie strony w internecie oraz wybór jednego z wielu dostępnych szablonów. Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest fakt, że w sieci znajdziemy mnóstwo poradników, gdzie w prosty sposób wytłumaczone jest, jak samodzielnie umieścić stronę w internecie. Możemy zatem spokojnie sobie z tym poradzić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Urządzenia poprawiające bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego
Urządzenia poprawiające bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego
Za bezpieczeństwo na drodze odpowiadają wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, ale odpowiednio dobrana mała infrastruktura potrafi zrobić kolosalną różnicę. Urządzenia takie […]
Ostatnie wpisy