Kiedy warto skorzystać z usług psychologa?

Kiedy warto skorzystać z usług psychologa?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, kogo zapytasz. Niektórzy ludzie uważają, że każdy, kto szuka terapeuty jest szalony, podczas gdy inni mogą wierzyć, że każdy powinien zobaczyć go przynajmniej raz w życiu. W rzeczywistości odpowiedź leży gdzieś pośrodku.

Podczas gdy większość ludzi może skorzystać z wizyty u psychologa w pewnym momencie swojego życia, decyzja ta nie powinna być podejmowana lekkomyślnie. Psychologowie mogą świadczyć szeroki zakres usług, od pomagania ludziom w lepszym zrozumieniu siebie po leczenie problemów ze zdrowiem psychicznym. 

Oto kilka sytuacji, w których warto umówić się na spotkanie

Jeśli czujesz się przygnębiony lub niespokojny i nie wiesz dlaczego. Być może masz do czynienia z problemami, z którymi nie jesteś w stanie poradzić sobie samodzielnie, dlatego ważne jest, aby jak najszybciej uzyskać pomoc – zwłaszcza jeśli masz myśli samobójcze lub angażujesz się w zachowania autodestrukcyjne, takie jak nadmierne jedzenie lub picie alkoholu.

Jeśli masz problemy z normalnym funkcjonowaniem w pracy lub szkole z powodu czynników stresogennych związanych z pracą lub szkołą (np. radzenie sobie z trudnym szefem lub kolegami z klasy).

Jeśli doświadczyłaś/eś traumy – np. wykorzystania seksualnego lub przemocy domowej – i zmagasz się z takimi objawami, jak retrospekcje, koszmary senne i ataki paniki, które przeszkadzają Ci w normalnym funkcjonowaniu w życiu codziennym.

Jeśli zdiagnozowano u Ciebie chorobę psychiczną, taką jak depresja.

Jeśli chcesz skorzystać z usług specjalisty, to psycholog Warszawa Bielany, jest miastem, w którym to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Agregaty bębnowe i ich zastosowanie, gdzie są konieczne?
Agregaty bębnowe i ich zastosowanie, gdzie są konieczne?
Agregaty bębnowe wykorzystywane są w procesach elektrochemicznych. Na powierzchni obracającego się bębna zachodzą reakcje chemiczne między roztworem a powierzchnią jego […]
Ostatnie wpisy